Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
26/05/2024 - 08:40

Auto wypadło z drogi, kolejne potrąciło rowerzystę a w Zabrzeży spłonął budynek

Jak wygląda podsumowanie pierwszego dnia mijającego weekendu w pracy strażaków? Zdecydowanie nie było spokojnie.

Auto wypadło z drogi, kolejne potrąciło rowerzystę a w Zabrzeży spłonął budynek

Około godziny 4. nad ranem ratownicy zostali wezwani na ulicę Pieczkowskiego w Nowym Sączu. Co tu się stało? Auto wypadło z drogi. Jedna osoba była poszkodowana, ale medycy udzielili jej pomocy na miejscu.

O dramacie, który rozegrał się z kolei nad brzegami Kamienicy na osiedlu Zawada w Nowym Sączu pisaliśmy w publikacji AKTUALIZACJA. Znalazła ciało wiszące nad Kamienicą w Nowym Sączu. Co się stało na osiedlu Zawada?

Około godziny 15. na ulicy Nadbrzeżnej, na wysokości MOSIR-u doszło do potrącenia rowerzysty. Poszkodowany to – jak poinformował nas oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu – około 33-letni mężczyzna. Gdy strażacy przybyli na miejsce auto uczestniczące w zdarzeniu – peugeot partner i rower były już na poboczu a ekipa karetki udzielała pomocy rowerzyście.

Przed godziną 4. 26 maja strażacy zostali wezwani do Zabrzeży w gminie Łącko. Tu niedaleko głównej drogi, czyli DW 969 palił się budynek gospodarczy. Budynek był częściowo murowany a częściowo drewniany, miał powierzchnię około 160 metrów kwadratowych i stał w odległości 7 metrów od innych zabudowań. Gdy strażacy przybyli na miejsce okazało się, że już w całości objęty jest ogniem. W akcji gaszenia budynku, która trwała niemal trzy godziny, wzięło udział aż 7 zastępów strażaków. W środku były przechowywane meble i siano. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info/KM PSP w NS) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu