Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
07/02/2024 - 11:25

Wielka wtopa Lidla na tusty czwartek. Na gwałt wycofują to ze sprzedaży

Ból brzucha, biegunka i wymioty, czy tak skończyło się dla niektórych jedzenie pączków z Lidla? Chodzi o pączki wegańskie, bez odzwierzęcej laktozy, nie przez wszystkich tolerowanej. Okazało się, że wegańskie nie były. Teraz sieć się tłumaczy, a pączki, w przede dniu tłustego czwartku, zostały ze sklepów wycofane.

Czytaj też Jeden wyszedł śmierci naprzeciw, drugi chciał żyć. Dwie sądeckie rodziny połączył ślepy los

To miał  być sprzedażowy hit?

 W tym roku Lidl wprowadził do swojej oferty kwadratowe pączki o smaku jagodowym, które miały być wegańskie.  Okazało się jednak, że wegańskie były tylko z nazwy, bo w ich składzie znalazła się  odzwierzęca laktoza.  

Czytaj też Jak to się mogło stać! Zostało im tylko patrzeć jak ich dom trawi ogień

Jak pisze gazeta.pl   klienci zwrócili uwagę na wyjątkowo długi skład, jak na tak mały produkt. "Pączki nie są wegańskie mimo nazwy" -   cytuje dziennik wpisy użytkowników grupy dla wegan w mediach  społecznościowych. "Szkoda że w tym świecie nikomu nie można ufać w tej kwestii" "Trzeba mieć nerwy, żeby przebrnąć ten skład do końca. Zdrówka" – brzmią kolejne komentarze.

 Skąd ta kompromitująca wpadka niemieckiej sieci dyskontów?

W poście opublikowanym na Facebooku  Lidl wyjaśnia, że został wprowadzony w błąd co do  składu pączków. Zapadła decyzja o ich wycofaniu ze sprzedaży.

Czytaj też Tak mu przyłożyła, że skończyło się jazdą do szpitala karetką na sygnale  

Czym mogło się  skończyć zjedzenie wegańskiego pączka tylko z nazwy? Nietolerancja laktozy to rodzaj nadwrażliwości pokarmowej. Jej objawy występują po spożyciu produktów, które zawierają ten cukier. To mogą być wzdęcia, ból brzucha, biegunka i wymioty.  Dolegliwości  są wynikiem zmniejszonej aktywności jednego z enzymów trawiennych – laktazy.  Najczęściej dotyczą układu pokarmowego.  Nietolerancja pokarmowa występuje niezależnie od wieku, zarówno u niemowląt, jak i u dorosłych. ([email protected]) fot.Dziękujemy za przesłanie błędu