Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
04/02/2024 - 16:40

Jeden wyszedł śmierci naprzeciw, drugi chciał żyć. Dwie sądeckie rodziny połączył ślepy los

Jeden chciał żyć, drugi wyszedł śmierci naprzeciw. To był smutny weekend w Łososinie Dolnej i Nowym Sączu. W jeden dzień rozegrały się dwa ludzkie dramaty… w dwóch rodzinach.

Bezsilność, rozpacz…

Ta tragedia rozegrała się w Łososinie Dolnej  w sobotni wieczór, przed godziną dwudziestą drugą. Zrozpaczeni ludzie  wzywali  pogotowie  do nieprzytomnego członka rodziny.  Chodziło o mężczyznę, który  stracił przytomność.

Okazało się, że w pobliżu nie ma żadnego ambulansu, że  trzeba czekać na pogotowie z Nowego Sącza.  Na miejsce zostali wysłani strażacy z ochotniczej jednostki z Łososiny. Kiedy dotarli na miejsce  rozpoczęli dramatyczny wyścig ze śmiercią.

- Mężczyzna nie oddychał. Ratownicy zaczęli go reanimować. Walczyli o jego życie do momentu przyjazdu pogotowia – relacjonuje oficer  dyżurny sądeckiej straży pożarnej.  

Niestety  ta walka o życie została przegrana.

Czytaj też Jak to się mogło stać! Zostało im tylko patrzeć jak ich dom trawi ogień 

Pożegnał się na zawsze

Kilka godzin później,  przed pierwszą w nocy, kolejna rodzina, tym razem z Nowego Sącza,  przeżywała dramat.  

- Otrzymaliśmy zgłoszenie,  z którego wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu z zamiarem odebrania sobie życia, Pożegna się z rodziną - mówi dyżurny.

Ta  historia n szczęście nie zakończała się dramatem. Policja szybko odnalazła całego i żywego nieszczęśnika.  ([email protected]) zdjęcie ilustracyjne, fot. jm

Czytaj też Tak mu przyłożyła, że skończyło się jazdą do szpitala karetką na sygnale  

***

Wiele osób, zanim zdecyduje się na popełnienie samobójstwa, wcześniej mówi innym o swoich problemach. Niestety, te komunikaty bywają zagłuszane przez bliskich, którzy nie dopuszczają możliwości zachorowania na depresję w swojej rodzinie. Depresja nie jest jedynym, ale pozostaje bardzo częstym i ukrytym powodem samobójczych zamachów.

Wśród przyczyn samobójstw najczęściej wymienia się chorobę psychiczną lub zaburzenia psychiczne. Na drugim miejscu wskazuje się zawód miłosny, a na trzecim – nieporozumienia rodzinne bądź przemoc w rodzinie. Jeśli widzimy, że ktoś zmaga się z problemami, to nie lekceważmy ich. Pomóżmy, porozmawiajmy. Być może uchronimy taką osobę przed popełnieniem desperackiego czynu. Nie odwracaj wzroku, reaguj!

Jeśli czujesz się podle, spróbuj porozmawiać z kimś bliskim. Rozmowa z zaufaną osobą może pomóc w rozładowaniu emocji i uzyskaniu perspektywy. Szukaj wsparcia w grupie - dołącz do grupy wsparcia lub szukaj innych ludzi, którzy przeszli podobne sytuacje, co może pomóc Ci poczuć się mniej samotnie.

Znajdź hobby lub zajęcie, które sprawia Ci przyjemność - skupienie się na czymś pozytywnym może pomóc w oderwaniu się od negatywnych myśli. Pomyśl o swoich celach i planach na przyszłość - to może pomóc Ci zobaczyć sens i cel swojego życia. Regularna aktywność fizyczna i odpowiednia ilość snu mogą pomóc w poprawie nastroju.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

-   Dziękujemy za przesłanie błędu