Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
12/05/2020 - 15:40

Jak nosić maseczkę, żeby uszy nie bolały i nie odstawały. Jest na to rada[WIDEO]

Nie dość, że odstają, to jeszcze bolą. Przez noszenie maseczek z powodu koronawirusa cierpią nasze uszy. Od gumek skóra jest czerwona, a niektórzy skarżą się nawet na otarcia. Co robić, żeby ta przymusowa osłona ust i nosa tak bardzo nie dokuczała? Swoje sposoby zdradzają pielęgniarki.

Czytaj też Maseczka to udręka dla okularników. Co zrobić, żeby szkła nie parowały?

Mamy dość! Noszenie koronawirusowych maseczek zamienia się w udrękę. Nie dość, że trudniej się oddycha, to jeszcze na dodatek jest problem z uszami.

Niektórzy mają problemy natury estetycznej, inni po prostu skarżą się na ból z powodu gumek, które potrafią ocierać naskórek. Jak sobie ulżyć w tym cierpieniu?  Z odsieczą ruszyły pielęgniarki, które radzą, żeby skorzystać z bawełnianych opasek.

Czytaj też Andrzej Duda rapuje o koronawirusie. Jego teledysk robi furorę w sieci [WIDEO]

Jeśli bolą cię uszy, wystarczy wyciąć długi pasek ze starej bawełnianej koszulki, zrobić z tego opaskę na głowę i przełożyć przez zakładaną na ucho pętlę od  maseczki – radzi pielęgniarka.

Jest też i inny, jeszcze lepszy sposób. Do bawełnianej, opaski można przyszyć guziki, na które zaczepiamy gumki od maseczki.

Co z panami, którzy opaski na głowę raczej nie włożą? Też jest proste wyjście z tej sytuacji. Wystarczy zwykły spinacz do papieru, który przewlekamy przez obie gumki. W ten sposób nie będą uciskały uszu.

Czytaj też Korona disco. Hit internetu dziewczyny z Podegrodzia nagrany w Monachium [WIDEO]

I jeszcze jedna rada. Po prostu wybór modelu maseczki. Można zdecydować się na taki ze sznureczkami, które pozwalają na dowolną regulację.

[email protected] fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)