Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
11/05/2020 - 17:40

Andrzej Duda rapuje o koronawirusie. Jego teledysk robi furorę w sieci [WIDEO]

Znani artyści rzucili wyzwanie koronawirusowi i zbierają pieniądze na walkę z epidemią. Jak to robią? Rapują w sieci w ramach #Hot16Challenge2. Do ich grona dołączają nie tylko muzycy, także politycy, wśród nich sam prezydent Andrzej Duda.

czytaj też Korona disco. Hit internetu dziewczyny z Podegrodzia nagrany w Monachium [WIDEO] 11/05/2020

Prezydent rapował dobrowolnie? Nie do końca wyzwanie w sieci w ramach #Hot16Challenge2 rzucił mu Zeus, właściwie Kamil Rutkowski, znany polski raper i producent muzyczny. Andrzej Duda wziął to „na klatę”, choć jak przyznał szczerze, wyzwanie przyjął z lekkim przerażeniem.

-  Nigdy nie rapowałem. W natłoku obowiązków dopiero dzisiaj mogłem odpowiedzieć na zaproszenie. Niech muzyka nas łączy w dobrej sprawie! - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Nie pytają cię o imię, walczą z ciemnym cieniem mgły - zaczyna tymi słowami, które potem powtarza wielokrotnie.  - Mocne ręce ratowników. Wszyscy razem chwała im – rapuje Duda.

Akcję Hot16Challenge2" zapoczątkował raper Solar. Pomysł polega na zarapowaniu szesnastu autorskich wersów w rytm hiphopowego bitu, a następnie wskazania kolejnej osoby do podjęcia tego wyzwania. Idea polega na wpłaceniu przez każdego z uczestników datków na pomoc dla lekarzy i całej służby zdrowia.

Czytaj też Kiedy będą wybory prezydenckie? Cała machina musi ruszyć... od nowa 

Przedsięwzięcie rozrosło się w ekspresowym  tempie. Z hiphopowego środowiska dotarło również do polityków.  Jak donosi sieć, Andrzej Duda rzucił  wyzwanie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

[email protected] fot TwitterDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)