Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
11/05/2020 - 06:25

Korona disco. Hit internetu dziewczyny z Podegrodzia nagrany w Monachium [WIDEO]

Żeby nie zwariować, muzycy uwięzieni w domach przez koronawirusa, zakazali rękawy i z sal koncertowych przenieśli się do internetu. Tak zrobiła też Małgorzata Szewczyk z Podegrodzia. Zanim wybuchła epidemia, była w ciągłych rozjazdach. Teraz utknęła w Monachium, gdzie w mieszkaniu, razem z przyjaciółmi nagrała teledysk, który podbija sieć.

Proste słowa, wpadająca w ucho melodia i sceny z koronawirusowej rzeczywistości ludzi zamkniętych przez zarazę na przymusowej kwarantannie, tak najkrócej można streścić teledysk internetowego hitu,  z udziałem Małgorzaty Szewczyk z Podegrodzia,  uwięzionej przez pandemię w Niemczech.

Czytaj tez Oczy kretyna i filozofia wicepierdoły czyli najdziwniejszy wywiad „Sądeczanina”

-Jestem z wykształcenia muzykiem, a dokładnie flecistką, ale też śpiewam. Skończyłam studia w Monachium i zanim wybuchła epidemia moje zawodowe życie to były ciągłe rozjazdy. Współpracuje z różnymi zespołami,  między innymi w Krakowie,  także w Nowym Sączu, gdzie występuję z grupą East End, oraz w Niemczech. Teraz wszystko się zmieniło, a ja utknęłam w Monachium.

Jak mówi Małgorzata, nagranie powstało spontanicznie.

- Zrobiliśmy to wspólnie z moim chłopakiem Neko i jego przyjacielem, trochę z nudów, a trochę z przygnębienia, jakie nas dopadło. Postanowiliśmy, że nie damy się marazmowi i wyszedł z tego domowy teledysk. Ja napisałam linię melodyczną i tekst, koledzy zajęli się stroną techniczną nagrania. To piosenka z przymrużeniem oka. Z jednej strony chcieliśmy wnieść trochę pogody ducha i uśmiechu, ale  jednocześnie podkreślić, jak ważna jest obecnie izolacja i dystans socjalny.

Czytaj też Ola Nowak. Instagramowa milionerka z Sącza robi zawrotną karierę w sieci 

Wrzucony do sieci klip doczekał się już ponad dziesięciu tysięcy odsłon.

- Odzew jest bardzo pozytywny i dlatego pracujemy nad kolejnymi utworami utrzymanymi w tej konwencji.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu