Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
14/02/2020 - 09:00

Z miłości do czytelników

Walentynkowa oferta Sądeckiej Biblioteki Publicznej zaskoczy mile niejednego miłośnika książek! Bibliotekarze przygotowali dla swych czytelników wiele niespodzianek, w tym własnoręcznie pieczone piernikowe serca!

Przez cały dzisiejszy dzień na wszystkich odwiedzających Bibliotekę Główną czekać będzie słodka niespodzianka – piernikowe serca, przygotowane przez samych bibliotekarzy. Pomysł zrodził się, jak mówią, z miłości do czytelników.

Na specjalnym regale, pod hasłem „W Walentynki dobrze mieć jakiś romans”, polecana będzie literatura kobieca i romanse. Miłośnicy tego typu literatury spotkali się w przeddzień walentynek z Niną Nirali, królową pisanego Bollywood. Spotkanie to odbyło się w ramach cyklu „Gatunek bliski Twemu sercu: literatura obyczajowa i kobieca”. Autorka serii nowel i powieści „IndiaEuroStory” opowiedziała o swoich doświadczeniach z kulturą Indii. Przedstawiła słuchaczom czar jakże odmiennej od europejskiej kultury i religii oraz opowiedziała mnóstwo ciekawostek dotyczących zwyczajów i życia codziennego tamtejszej ludności.  

Bogatą ofertę spotkań przygotował również Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz biblioteczne filie. Począwszy od spotkań o przyjaźni w Filii os. Millenium i Gołąbkowice oraz doświadczeniach „Walentynki pod gwiazdami czyli spotkanie z Mikołajem Kopernikiem”, na spotkaniu z kosmetyczką w Filii os. Wólki i specjalnym wydaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Miłość w poezji” w Filii os. Gorzków-Wojska Polskiego kończąc.

Każdy czytelnik – mały i duży – odwiedzający dziś Sądecką Bibliotekę Publiczną otrzyma okolicznościowe zakładki, przypominające o miłości do książek, do której sądeccy bibliotekarze zachęcają ze wszystkich sił!

tekst i zdjęcia: Dorota Wcześny, Sądecka Biblioteka PublicznaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)