Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
13/05/2024 - 18:00

„Czas na audiobooki. Młodzieżowe Studio Nagrań, na start!”. Muszyńska młodzież prezentuje swoje rozmaite talenty

Biblioteka Publiczna w Muszyna realizuje zadanie pt. „Czas na audiobooki. Młodzieżowe Studio Nagrań, na start!”. Dzięki projektowi młodzi ludzie prezentują swoje rozmaite talenty.

Biblioteka Publiczna w Muszyna realizuje zadanie pt. „Czas na audiobooki. Młodzieżowe Studio Nagrań, na start!”. 

- Celem projektu jest umożliwienie utalentowanej artystycznie młodzieży, w wieku od 13 do 19 lat, z terenu gminy Muszyna, prezentacji talentów, możliwości i zdolności w przestrzeni lokalnej oraz ogólnopolskiej.-wyjaśnia Bożena Szczepaniak, starszy bibliotekarz i koordynator projektu. 

- Ambitna i uzdolniona grupa młodzieży  utworzyła osiemnastoosobowy zespół pod nazwą Młodzieżowe Studio Nagrań.

Młodzieżowy zespół  pracuje nad nagraniem, w formie audiobooków, dwóch publikacji:  „Legend Ziemi Muszyńskiej” Natalii Polańskiej oraz „Legendy Doliny Popradu. Smocze memento.” Jarosława Szabli. Młodzi ludzie podzielili się na grupy zadaniowe.

Są lektorzy odpowiedzialni za opracowanie i interpretacje tekstów, plastycy projektujących okładki, muzycy tworzący ścieżki dźwiękowe, a także koordynatorzy, kierujący wszystkimi działaniami w grupie, odpowiedzialnymi za logistykę, organizację spotkań oraz imprez towarzyszących.

- Młodzież korzysta z wiedzy i doświadczenia specjalistów, w tym od  malarstwa i grafiki, muzyki i emisji głosu. - dodaje opiekunka projektu. 

- Zadaniu towarzyszą prezentacja tekstów w szkołach na terenie gminy Muszyna oraz przed widownią Uzdrowiskowej Akademii Seniora w Muszynie, spotkanie z regionalistą.

Warsztaty i spotkania  odbywają  się nie tylko w bibliotece, ale również na muszyńskim zamku, w piwnicach ratusza czy w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego.

- Uważamy, że udział młodzieży w projekcie umożliwi jej zdobycie wiedzy i doświadczenia pomocnego przy wyborze drogi rozwoju twórczego i zawodowego, doda im pewności siebie, pokaże ich mocne strony.  - podsumowuje udział w projekcie młodych ludzi bibliotekarka. 

Zadanie pt. „Czas na audiobooki. Młodzieżowe Studio Nagrań, na start!”, w ramach programu „Równać Szanse” Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowane jest przez Fundację Civis Polonus.  oprac. (MK). Żródło i foto. CKiC MuszynaDziękujemy za przesłanie błędu