Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
27/11/2020 - 16:30

Niebanalna rozmowa z twórcami o literaturze. Bo autor to też człowiek

Nikt się tego nie spodziewał i nikt nie mógł tego przewidzieć, ale wszyscy tego doświadczamy. Epidemia przeniosła znaczną część naszego życia do sieci. Pomiędzy tabelkami Excela, programami do pracy zdalnej, filmikami ze śmiesznymi kotami czy mniej lub bardziej politycznymi memami, warto w niej wyszukać trochę wartościowych treści, nie pozbawionych skądinąd charakteru rozrywkowego…

Z pomocą przychodzi Sądecka Biblioteka Publiczna, która, również zmuszona sytuacją, większość wydarzeń kulturalnych przeniosła do sieci. Każde z nich poleca się uwadze naszych czytelników. Wystarczy kliknąć w link, żeby obejrzeć i posłuchać rozmów ze znanymi twórcami, takimi jak: Katarzyna Bonda, Marcin Wicha, czy też wziąć udział w warsztatach pisania dzienników i wspomnień, które poprowadził Marcin Wilk, autor m.in. książki "Pokój z Widokiem. Lato 1939".

Katarzyna Bonda, okrzyknięta królową polskiego kryminału, w bardzo szczerej rozmowie opowiada o tym, jak tworzy, ile godzin z rzędu jest w stanie pisać bez przerwy, w jaki sposób odpoczywa, ile pieniędzy od sprzedanego egzemplarza książki trafia na jej konto czy też o tym, dlaczego nie myśli o niczym innym, kiedy parkuje samochód.

Czytaj też: Postacie bajkowe w Nowym Sączu. Franklin odwiedził sądecką bibliotekę

Marcin Wicha to laureat nagrody Nike w 2018 roku za książkę autobiograficzną "Rzeczy, których nie wyrzuciłem", autor książek dla dzieci i grafik. W rozmowie, wbrew pozorom, o literaturze mówi niewiele. Porusza za to wiele kwestii związanych z literaturą, jak chociażby architektura czy otaczający nas świat.

Marcin Wilk w bardzo przystępny, warsztatowy sposób tłumaczy krok po kroku, jak i skąd wydobywać swoje wspomnienia, jak je gromadzić, a potem spisywać je, żeby inni z przyjemnością mogli je czytać. Linki do wszystkich spotkań dostępne są na stronie www.sbp.nowysacz.pl, a także kanale YouTube Sądeckiej Biblioteki Publicznej

Spotkania odbyły się w ramach projektu "Sądeckie Dni Literatury" z programu "Partnerstwo dla książki", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie z Katarzyną Bondą
Spotkanie z Marcinem Wichą
Warsztaty z Marcinem Wilkiem 

 Partnerem wydarzenia jest portal i miesięcznik "Sądeczanin".

 (k.kos@sadeczanin.info)

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu