Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
20/11/2020 - 16:00

Postacie bajkowe w Nowym Sączu. Franklin odwiedził sądecką bibliotekę

Królik Rikuś, Wilczek, Żółw Franklin i Smok Maciuś to znane postacie literatury dziecięcej, które – dzięki swym przygodom – pomagają najmłodszym zrozumieć świat i radzić sobie z trudnościami życia codziennego. Dzięki realizowanemu przez Sądecką Bibliotekę Publiczną projektowi "Dobry zwyczaj – pożyczaj!” przybyły do Nowego Sącza, by spotkać się z małymi czytelnikami.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczna w kraju znane najmłodszym czytelnikom bajkowe postacie nie mogły spotkać się z nimi bezpośrednio, więc nagrały filmiki, które dzieci wraz z opiekunami mogą obejrzeć bezpiecznie w swych domach. Książkowi bohaterowie opowiadają o swoich przygodach oraz podpowiadają, jak radzić sobie z różnymi lękami, jak zdobywać i dbać o przyjaciół oraz jak być tolerancyjnym. Zachęcają też, naturalnie, do sięgania po książki i odwiedzenia biblioteki, jak tylko wszystko wróci do normy, a pożyczanie bajek znów będzie możliwe.

Czytaj też: Roczna prenumerata "Sądeczanina" w specjalnej cenie tylko do końca grudnia

Oprócz spotkań z bajkowymi postaciami czekają tam również nagrania spotkań autorskich z ulubionymi pisarzami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Biblioteka zachęca także do wysłuchania audiobooka "Puzzelkowe serce” sądeckiej autorki Jadwigi Marzec, dostępnego na stronie internetowej Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Wydarzenia zrealizowane zostały w ramach zadania "Dobry zwyczaj – pożyczaj!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerem wydarzenia jest portal i miesięcznik Sądeczanin.

(k.kos@sadeczanin.info, film: Sądecka Biblioteka Publiczna)

Postacie bajkowe w Nowym Sączu. Franklin odwiedził sądecką bibliotekę
Fot. Sądecka Biblioteka Publiczna

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”