Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
15/04/2024 - 18:15

Najnowszy numer kwartalnika „Sądeczanin. HISTORIA” pt. „Artyści Sztuk Pięknych”. Zapraszamy do lektury

Za nami pierwszy kwartał 2024 roku i w związku z tym zachęcamy Czytelników do sięgnięcia po najnowszy numer kwartalnika historycznego „Sądeczanin. HISTORIA” pt. Artyści Sztuk Pięknych”. To marcowy numer, otwierający ten rok. Jest on poświęcony sylwetkom wybitnych artystów, związanych z Nowym Sączem i Sądecczyzną.

Powinna to być obowiązkowa lektura nie tylko dla tych, którzy interesują się sztukami pięknymi. Przypomnijmy, że kwartalnik „Sądeczanin. Historia” ukazuje się od 2018 roku. Jest wydawany przez Fundację Sądecką.

Redaktorami naczelnymi tego historycznego periodyku są znani sądeccy historycy młodego pokolenia.

Redaktorem naczelnym najnowszego – marcowego numeru jest dr Jakub Marcin Bulzak, nauczyciel w I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Zapraszamy wraz z najnowszym numerem „Sądeczanin. HISTORIA” do poznania sylwetek znanych i mniej znanych malarzy, rzeźbiarzy, plastyków.

- Jedni urodzili się na Sądecczyźnie, a następnie doczekali się ogólnopolskiego, a nawet światowego rozgłosu. Inni całe swoje życie spędzili w rodzinnych stronach, przez co znani są tylko lokalnie. Jeszcze inni pojawiali się tu przelotnie, zestawiając wszelako swój ślad – pisze we wstępie najnowszego numeru kwartalnika pt. „Artyści Sztuk Pięknych” Jakub Marcin Bulzak.

I w tym numerze nie mogło zabraknąć artykułów o m. in. krynickim Nikiforze, o Bolesławie Barbackim, Antonim Broszkiewiczu, Mieczysławie Bogaczyku, Stanisławie Ciężadliku, Janie Bukowskim, Zofii Kaim i innych artystach urodzonych na Sądecczyźnie.

- To kolejny dowód, jak bogata jest historia naszego regionu. Za jakiś czas zapewne wrócimy do tego wątku i zaprezentujemy kolejnych wybitnych twórców. Miłej lektury! – zachęca do przeczytania najnowszego numeru kwartalnika jego redaktor naczelny.

Najnowszy numer kwartalnika będzie dostępny w sprzedaży już 17 kwietnia!

Gdzie można kupić kwartalnik "Sądeczanin. HISTORIA"

Miejsca przez nas polecane:  

w Nowym Sączu: Księgarnia - Antykwariat "Bestseller" na ul. Sobieskiego 1, kiosk wielobranżowy na ul. Jagiellońskiej 23, kiosk "ADeeM" na ul. Lwowska 66 A

w Starym Sączu – kiosk "TRAFIKA" na ul. Rynek 12

Kwartalnik, zarówno najnowsze wydanie, jak i wydania archiwalne kupicie w Kamiannej – w sklepiku Barć Kamianna.

Kwartalnik dostępny jest również  e-wydaniu - ZOBACZ

([email protected], fot.) © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu