Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
25/03/2020 - 13:55

Msza, spowiedź, pogrzeb. Jak będzie w krynickich kościołach?

Msza święta, spowiedź, pogrzeb. Jak będzie w krynickich kościołach? Księża apelują o dostosowanie się wiernych do ogłoszonych rozporządzeń rządowych, jak i dekretu biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Od 25 marca msze odprawiane są bez udziału wiernych. Kryniccy księża zachęcają do łączenia się z nami duchowo na modlitwie poprzez internetową transmisję.

Zobacz też: Sądeckie kościoły zamknięte dla wiernych. A co ze spowiedzią?

Jeśli pojawi się potrzeba sprawowania liturgii pogrzebowej, obrzędy odbędą się w formie znacznie uproszczonej.  W odprowadzeniu zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku, uczestniczyć może tylko pięć osób z grona najbliższych.

Posługa osobom chorym i w podeszłym wieku (także w pierwsze piątki) została ograniczona do najbardziej niezbędnych. 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy Czarny Potok

Kościół będzie otwarty, w dni powszednie w godz. 10-16. Jednak księża apelują, aby jednocześnie w świątyni nie przebywało więcej niż 5 osób. Odnośnie sakramentu pokuty i pojednania, duchowni będą spowiadać w godz. 16.30-17, w wydzielonym pomieszczeniu przy zakrystii.

Wierni będą wchodzić pojedynczo, oczekując na zewnątrz. Przed przystąpieniem do sakramentu konieczne jest nałożenie jednorazowych rękawiczek, a po zakończeniu spowiedzi zdezynfekowanie folii ochronnej na konfesjonale.

Każdego dnia wierni mogą trwać na wspólnej, rodzinnej modlitwie różańcowej o godz. 20. 30, łącząc się duchowo przez transmisję internetową.

Parafia Zdrojowa Wniebowzięcia NMP

Od 25 marca wszystkie zamówione intencje będą odprawione zgodnie z wcześniejszym ustaleniem, bez udziału wiernych!. Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, księża proszą o kontakt: (18) 471 50 05 lub 471 26 88.

Transmisje: mszy różańcowej, sobota godz. 20.30, a mszy niedzielnej, godz. 10.30. Rodzinna modlitwa różańcowa każdego dnia o godz. 20. 30, możliwa  jest przez duchowa łączność z kapłanami , którzy będą modlić się w kościele. 

Parafia św. Antoniego Padewskiego

Kościół będzie otwarty w godzinach od 8 do 18. - Zapraszamy do nieustannej łączności modlitewnej, a jednocześnie wzajemnej troski o siebie nawzajem. - apelują duchowni- Każdego dnia błagajmy Miłosiernego Boga o ustanie epidemii i uciekajmy się pod opiekę Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów, naszej patronki.

Parafia w Tyliczu:

Intencje mszalne zamówione na kolejne dni będą zamieszczone na stronie internetowej parafii i w przedsionku kościoła, który przez cały dzień jest otwarty, z wyjątkiem godzin sprawowania mszy. Intencje z Muszynki zostaną odprawiane w tym dniu, na który zostały zamówione. Jednak celebrowane będą w kościele w Tyliczu, w dni powszednie o godz. 17, a w niedziele o godz. 11.15.

Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, w tym spowiedzi księża proszą o kontakt telefoniczny. Duchowni przypominają, że obowiązek spowiedzi wielkanocnej można wypełniać od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, w tym roku do 7 czerwca.

Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Sprawy kancelaryjne można zgłaszać telefonicznie: 18 471 13-10 w godz. 8-17.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)