Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
22/04/2024 - 09:50

Najnowszy numer kwartalnika „Sądeczanin. HISTORIA” już w sprzedaży. Zapraszamy na spotkanie autorskie do Starego Sącza

Tych, którzy lubią historię regionu, różne jej aspekty nie może zabraknąć jutro na spotkaniu promującym najnowszy numer kwartalnika historycznego „Sądeczanin. HISTORIA”. Świeżutki kwartalnik pt. „Artyści Sztuk Pięknych” poświęcony jest wspaniałym twórcom naszego regionu.

Spotkanie autorskie rozpocznie się we wtorek (23 kwietnia) o godz. 17.00 w Powiatowej i Miejsko – Gminnej bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

Redaktorem naczelnym najnowszego numeru kwartalnika jest dr Jakub Marcin Bulzak, sądecki historyk i nauczyciel w I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Długosza w Nowym Sączu. Na spotkanie przyjadą autorzy bardzo ciekawych artykułów, które znajdziecie Państwo w tym numerze kwartalnika.

Podczas wtorkowego spotkania będzie można poznać sylwetki znanych i mniej znanych malarzy, rzeźbiarzy, plastyków, którzy urodzili się w naszym regionie, który tutaj mieszkali i tworzyli

- Jedni urodzili się na Sądecczyźnie, a następnie doczekali się ogólnopolskiego, a nawet światowego rozgłosu. Inni całe swoje życie spędzili w rodzinnych stronach, przez co znani są tylko lokalnie. Jeszcze inni pojawiali się tu przelotnie, zestawiając wszelako swój ślad – pisze we wstępie najnowszego numeru kwartalnika pt. „Artyści Sztuk Pięknych” Jakub Marcin Bulzak.

W najnowszym numerze kwartalnika „Sądeczanin. HISTORIA” nie mogło zabraknąć artykułów o m. in. krynickim Nikiforze, o Bolesławie Barbackim, Antonim Broszkiewiczu, Mieczysławie Bogaczyku, Stanisławie Ciężadliku, Janie Bukowskim, Zofii Kaim i innych artystach urodzonych na Sądecczyźnie.

Najnowszy numer kwartalnika jest już w sprzedaży.

Gdzie można kupić kwartalnik "Sądeczanin. HISTORIA"

Miejsca przez nas polecane:  

w Nowym Sączu: Księgarnia - Antykwariat "Bestseller" na ul. Sobieskiego 1, kiosk wielobranżowy na ul. Jagiellońskiej 23, kiosk "ADeeM" na ul. Lwowska 66 A

w Starym Sączu – kiosk "TRAFIKA" na ul. Rynek 12

Kwartalnik, zarówno najnowsze wydanie, jak i wydania archiwalne kupicie w Kamiannej – w sklepiku Barć Kamianna.

Kwartalnik dostępny jest również  e-wydaniu - ZOBACZ

([email protected], fot. TK – zdjęcie ilustracyjne), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu