Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
22/04/2024 - 18:05

Uroczysta gala konkursu historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Działo się! [WIDEO]

Jedenasta edycja konkursu historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”, której wojewódzki finał odbył się w piątek w Nowym Sączu wyróżniała się nie tylko liczbą uczniów ze szkół podstawowych oraz średnich z Nowego Sącza i regionu, ale przede wszystkim czymś, co w dotychczasowych edycjach tego prestiżowego konkursu nie miało nigdy miejsca.

Po raz pierwszy w jedenastoletniej historii tego konkursu jego organizatorzy byli zmuszeni zrobić dogrywkę, by wyłonić z grona laureatów najlepszych z najlepszych.

Finał konkursu wojewódzkiego „Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” sprawił, że do Nowego Sącza ściągnęły tłumy.

Tegorocznych laureatów, a  wśród nich laureatów – stypendystów poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się 19 kwietnia w auli Akademii Nauk Stosowanych przy ul. al. Wolności w Nowym Sączu

Zobacz jak ona wyglądała w materiale filmowym.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.

XI konkurs historyczny Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma
O renomie tego konkursu świadczy chociażby liczba uczniów, którzy co roku w nim uczestniczą i liczba nauczycieli historii, którzy się angażują. W tym roku do prestiżowego konkursu „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” zgłosiło się ponad czterystu uczestników, z czego 229 zostało finalistami. To oni mają tak szeroką wiedzę o Nowym Sączu i regionie, że mogliby zagiąć niejednego historyka, nie mówiąc już o mieszkańcach Sądecczyzny i ościennych powiatów. Najlepsi laureaci, a było ich dziewięcioro oprócz tytułu laureata konkursu otrzymali jeszcze stypendia im. Braci Potoczków.


Dziękujemy za przesłanie błędu