Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
17/04/2020 - 11:25

Korzenna: gitarzyści ze szkoły muzycznej nie próżnują! Zagrali koncert online

Gitara - niby to tylko kawałek drewna i kilka metalowych strun, a jednak jej dźwięk potrafi prawdziwie poruszyć. Gitarzyści ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej z klasy Anny Rzeszuto nie próżnują. Mimo wielu trudności i trwającej epidemii przygotowali wyjątkowy koncert, pełen wspomnień. Zobaczcie, jak było!

- Jest to pierwsza taka audycja, podczas której będziemy mogli usłyszeć utwory wykonywane przez naszych wspaniałych gitarzystów. Mimo trudnych warunków dzielnie ćwiczą, a teraz dzielą się z nami efektem swojej pracy – mówi Anna Rzeszuto, nauczycielka gry na gitarze, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach.

Jej uczniowie są laureatami wielu konkursów. Od 2011 roku gitarzystka wchodzi w skład duetu Sonore Duo wraz z flecistką Małgorzatą Turską. Duet w 2012 roku zdobył III miejsce podczas XI Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Muzyków ”Luigi Zanuccoli” w Sogliano al Rubicone we Włoszech. Pod jej skrzydłami rozwijają się i dorastają prawdziwi artyści.

Czytaj także: Korzenna: niezrealizowane marzenia i utracony potencjał. Takiej szansy już nie będzie!

- W kwietniu tego roku planowaliśmy zorganizować drugą edycję "Kameralnej wiosny z gitarą". Niestety, z powodu epidemii wydarzenie musieliśmy odwołać - wyjaśnia. Zobaczcie, jak było rok temu!

- Kochani gitarzyści! Jestem z was dumna. Jesteście dzielni, ćwiczcie wytrwale i do zobaczenia na naszych lekcjach online. A my zapraszamy naszych czytelników na wyjątkowy koncert!

[email protected], film: Szkoła Muzyczna I stopnia w KorzennejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)