Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
24/09/2014 - 13:50

Do Ciebie wołam Człowieku, Ciebie szukam. Konkurs recytatorski

„Do Ciebie wołam, Człowieku, Ciebie szukam” to tytuł konkursu, do którego uczniów szkół ponadgimnazjalnych zaprasza Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Młodzież będzie mogła podzielić się twórczością Polaka-Papieża i zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie.
W październiku wspominamy wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a dodatkowo 22 października obchodzić będziemy po raz pierwszy wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II. Dlatego też tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w szczególnym miejscu - w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymkowym znajdującym się przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Głównym celem konkursu jest m.in. upamiętnienie rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, poszukiwanie literackich wzorców i wartości ważnych w życiu młodego człowieka, a także kształtowanie kultury żywego słowa.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać (lub dostarczyć osobiście) na karcie zgłoszeniowej do poniedziałku 13 października, na adres: Pałac Młodzieży Rynek 14,33-300 Nowy Sącz. Finał konkursu odbędzie się 15 października o godz. 10. w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Konkurs poprzedzą warsztaty poprawnej recytacji. Poprowadzi je znakomity aktor filmowy, dubbingowy oraz teatralny teatru POLONIA w Warszawie - Józef Mika
Regulamin konkursu oraz karta uczestnictwa w konkursie dostępne na stronie TUTAJ

Oprac. (KB)
Fot. JB


Dziękujemy za przesłanie błędu