Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
27/05/2024 - 09:00

Srebrne Wilki są z Nowego Sącza. Nie mogli się ich nachwalić

Zespół trzech uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu ("Kolejówka") dostał nagrodę Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie małopolskim w ramach akcji "Zwolnieni z Teorii". Konkurencję mieli ogromną.

Wiktor Hajduk, Jakub Bomba i Bartłomiej Majoch, czyli team Hack'em, o których pisaliśmy w "Sądeczaninie", w ramach projektu "Zwolnieni z Teorii", prowadzili w podstawówkach i szkołach ponadpodstawych zajęcia, podczas których pokazywali badanie, przeprowadzone na uczniach sądeckich szkół, mówili jak wygląda przygotowanie do ataku hakerskiego i jak wygląda taki atak hakerski. Uczestnicy zajęć mogli się przekonać, jakie to proste dla wprawnego programisty. "Hack'em" tłumaczyli też wszystkie pojęcia związane z atakami, a na koniec przeprowadzali quiz z nagrodami.

- Chłopcy z naszej szkoły, których Państwo wsparli informacją medialną zdobyli nagrodę Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie małopolskim - poinformował nas Michał Bednarek
z Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu. - Na uwagę zasługuje fakt, że to już X edycja olimpiady i projekt jest pierwszym projektem z Nowego Sącza najlepszym w województwie. Chłopcy chcieli serdecznie podziękować za wsparcie wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektu. A w szczególności szkole, która wspierała ich działania podczas trwania projektu. Otrzymali też wsparcie i patronat prezydenta miasta i starostwa powiatowego.

Wielki, X Finał olimpiady Zwolnieni z Teorii odbył się 23 maja 2024 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Projekt grupy „Hack’em” dotarł do finału, a realizatorzy na gali finałowej odebrali „Srebrnego Wilka” jako najlepszy projekt z województwa Małopolskiego. Projekt miał ogromną konkurencję, bo w X edycji olimpiady wystąpiło aż 458 szkół z terenu całej Polski, a największa jak do tej pory liczba uczestników wyniosła ok. 7.5 tysiąca.

Celem projektu była akcja społeczna skierowana do mieszkańców Sądecczyzny w każdym wieku mająca na za zadanie uświadomienie szerokiego grona lokalnej społeczności na temat zagrożeń płynących z internetu. (opr. red.) Fot. "Kolejówka"Dziękujemy za przesłanie błędu