Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 3 czerwca. Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
13/05/2020 - 18:15

Zbliża się pielgrzymka na Jasną Górę. Czy koronawirus pokrzyżuje plany pątników?

Co z tegoroczną Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę? Z pewnością to pytanie zadaje sobie wiele osób. Tradycyjnie pielgrzymka miała wyruszyć z Tarnowa 17 sierpnia. Pątnicy przez dziewięć dni mieli pielgrzymować, aby 25 sierpnia pokłonić się na Jasnej Górze przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Czy w tym roku koronawirus pokrzyżuje plany pielgrzymów?

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę w tym roku miała być organizowana już po raz trzydziesty ósmy. Zawsze cieszyła się wielkim zainteresowaniem wiernych. Są w naszej diecezji takie osoby, które do tej pory ani raz nie opuściły pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Jak będzie w tym roku? Jeszcze nie wiadomo. Decyzje zapadną w najbliższych dniach.

Zobacz też Kiedy Pierwsza Komunia Święta 2020? Kuria nie pozostawia złudzeń co do terminu

Temat tegorocznej pielgrzymki był podejmowany podczas wideokonferencji, w której wzięli udział przedstawiciele dyrekcji tarnowskiej pielgrzymki: ks. Zbigniew Szostak i ks. Roman Majoch, a także dyrektorzy pielgrzymek z innych diecezji, ks. bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek przy Konferencji Episkopatu Polski, ks. prał. Marian Janus, ogólnopolski koordynator pieszych pielgrzymek w Polsce oraz Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.

- Na dzień dzisiejszy wiemy jedno – musimy wszyscy być cierpliwi i czekać. Prawdopodobnie pielgrzymka, w jakiejś formie się odbędzie. Wiemy też, że pielgrzymka nie może być wirtualna, a rozważania na temat tylko duchowej pielgrzymki, bez wyjścia na szlak nie mają racji bytu. Pewne wiążące decyzje na temat tego, jak miałaby wyglądać tegoroczna Piesza Pielgrzymka Tarnowska zostaną podjęte w najbliższy czwartek na Jasnej Górze - mówi ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT na Jasną Górę.

RG [email protected], Źr i Fot. Portal Diecezji Tarnowskiej / ks. Marian Kostrzewa

Nowy Sącz: Rynek maślany nie ma wolnego
Kupcy na Rynku Maślanym w Nowym Sączu, mimo, że to początek długiego majowego weekendu handlowali, jak zawsze. Rynek, choć dzisiaj początek Majówki tętnił życiem. Mieszkańców zaopatrujących się na placu w różne produkty nie brakowało.


Dziękujemy za przesłanie błędu