Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
23/12/2020 - 11:30

Rekolekcje adwentowe ks. Michała Olszewskiego. Odcinek 7: „Słaby Kościół"

W siódmym odcinku rekolekcji adwentowych, sercanin ks. Michał Olszewski rozważa kolejne wersety drugiego Listu do Tymoteusza (2Tm2, 1-7). Kapłan w swojej nauce zapewnia, że Słowo Boże nigdy nie zostanie skrępowane.

W tym krótkim Liście do Tymoteusza, Paweł drugi raz wygłasza w bardzo mocny sposób kerygmat, dając świadectwo o Jezusie Chrystusie. Kilka wersów dalej Paweł wymienia grzechy pierwotnego Kościoła. Wymienia brak świadectwa tych, którzy należą do hierarchii Kościoła i stwierdza jedno, że pomimo słabości Kościoła, Słowo Boże nie zostało skrępowane

- Może zostać skrępowany Kościół jako instytucja z tego powodu, że na przykład mi jako przedstawicielowi hierarchii Kościoła podwinie się noga, że będę złym świadectwem dla drugiego człowieka, że popełnię grzechy, które zgorszą innych. Ten Kościół instytucjonalny z tego powodu może zostać skrępowany, ale Słowo Boże nie zostanie skrępowane, zamknięte, zniszczone. Słowo Boże ma cały czas wielką moc przemawiania, bo jest prawdą o Jezusie z Nazaretu – wyjaśnia ks. Michał Olszewski.

Zobacz też Rekolekcje adwentowe ks. Michała Olszewskiego. Odcinek 6: „Żołnierz Chrystusa"

Nie może nas zniechęcić to, że dzisiaj jesteśmy świadkami utraty zaufania do instytucji Kościoła. W wielu momentach Kościół na własne życzenie traci swój autorytet, ale Słowo Boże nigdy nie straci autorytetu i nigdy nie zostanie skrępowane.

- Nawet jeśli ten Kościół instytucjonalny nie nadąża za Duchem Świętym, to Duch Święty sobie z tym poradzi – zapewnia ks. Olszewski. ([email protected] Film Profetopl)Dziękujemy za przesłanie błędu