Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
18/12/2020 - 11:40

Rekolekcje adwentowe ks. Michała Olszewskiego. Odcinek 6: „Żołnierz Chrystusa"

W szóstym odcinku rekolekcji adwentowych, sercanin ks. Michał Olszewski rozważa kolejne wersety drugiego Listu do Tymoteusza (2Tm2, 1-7). Kapłan zachęca, aby każdy z nas stał się żołnierzem Jezusa Chrystusa.
- Paweł wysyła Tymoteusza z konkretną misją. To słowo, które przyjąłeś, musisz przekazać innym. Pójść do innych ludzi i położyć to słowo przed nimi. Żeby to się udało, to trzeba być jak żołnierz. Musisz wziąć udział w trudach i przeciwnościach jako żołnierz Jezusa Chrystusa – podkreśla ks. Michał Olszewski w swojej nauce rekolekcyjnej.

Jak sobie wyobrazimy życie żołnierza, no to mamy do czynienia ze wczesnym wstawaniem, wieloma wyrzeczeniami, treningami, studiowaniem, ranami, walką, z przekraczaniem siebie, pokonywaniem granic. To nie jest łatwe życie.

- Życie żołnierza to także trzy konkretne miejsca. To są koszary, gdzie jeszcze można odpocząć. To jest poligon, gdzie na odpoczynek już nie ma czasu i możliwości. I wreszcie to jest front, na którym walczy – wyjaśnia ks. Olszewski.

Papież Franciszek od początku pontyfikatu mówi o misji głoszenia i szpitalu polowym. Mamy wyprawić się na front, tam gdzie ludzie mają usłyszeć dobrą nowinę, gdzie ludzie potrzebują opatrywania ran, gdzie ludzie potrzebują pomocy.

- Nie mamy zostać w koszarach, nie mamy pozostawać na poligonie. Mamy iść na front, jak dobrzy żołnierze Jezusa Chrystusa, którzy podejmą to wyzwanie, którzy będą przekraczali siebie, którzy będą pomimo trudności szli do przodu -  zachęca ks. Michał Olszewski. ([email protected] Film Profetopl)







Dziękujemy za przesłanie błędu