Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
13/12/2020 - 00:05

Rekolekcje adwentowe ks. Michała Olszewskiego. Odcinek 3: „Charyzmat”

W trzecim odcinku rekolekcji adwentowych, sercanin ks. Michał Olszewski rozważa kolejny fragment drugiego Listu do Tymoteusza (2 Tm1, 6-7). Zagłębiając się w tekst Pisma Świętego zachęca, aby rozpalić w sobie charyzmaty, które otrzymaliśmy od Boga.

- Święty Paweł w uwięzieniu i samotności, w obliczu opuszczających go współwyznawców, pisze do Tymoteusza, że to jest czas nie na załamanie, ale to jest czas, aby na nowo rozpalić w sobie charyzmat, który został nam dany – wyjaśnia ks. Michał Olszewski.

Zobacz też Rekolekcje adwentowe ks. Michała Olszewskiego. Odcinek 2: „Tymoteusz”

Pierwszym charyzmatem, który otrzymaliśmy od Boga jest chrzest święty, który uczynił nas dziećmi Bożymi. Ogień Ducha Świętego, którego świadectwem jest pieczęć na naszym sercu, trzeba rozpalić właśnie teraz, kiedy wydaje się, że przeżywamy bardzo trudny czas w Kościele, społeczeństwie, a może nawet w życiu osobistym.

- Paweł mówi, aby rozpalić w tym adwencie na nowo charyzmat, który jest ci dany. Zacznij od chrztu świętego. Przejdź przez wszystkie sakramenty, które otrzymałeś. Rozpoznaj albo przypomnij sobie dary, które dał Ci Pan Bóg, twoje powołanie, twoje małżeństwo, twoje kapłaństwo, twoje życie zakonne, twoją misję życiową. Rozpal na nowo charyzmaty, które są ci dane – zachęca kapłan. ([email protected] Film Youtube Profetopl)Dziękujemy za przesłanie błędu