Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
15/05/2024 - 07:40

Noc Muzeów w Starym Sączu. Zobacz, jakie niesamowitości czekają zwiedzających

Muzeum Regionalne w Starym Sączu już w najbliższą sobotę 18 maja zaprasza na niezwykłe wydarzenie, czyli noc w muzeum. Zobacz, jakie zaplanowano atrakcje.

Noc Muzeów to wydarzenie cykliczne, w którym w całej Polsce biorą udział placówki najróżniejszej rangi otwierając swoje podwoje dla zwiedzających właśnie wieczorami. Jednym z nich jest prowadzone przez Towarzystwo Miłośników Starego Sącza Muzeum Regionalne w Starym Sączu. 

Te znaleziska są jak wehikuł czasu. W Starym Sączu otwarto niezwykłą wystawę

W tum roku impreza zacznie się o godzinie 19. A w ciągu trzech kolejnych godzin zwiedzający będą mogli spotkać się i porozmawiać z archeologiem Bartłomiejem Urbańskim i członkami Stowarzyszenia Historyczno Eksploracyjnego Sądecczyzny. To będzie wyjątkowa okazja do tego, by dowiedzieć się jak eksploratorzy dokonali swoich największych odkryć na terenie gminy Stary Sącz, które od niedawna można podziwiać właśnie w podziemiach muzeum.

Organizatorzy odtworzą też kazania jednego z najbardziej wyjątkowych osób związanych ze Starym Sączem, czyli ks. Józefa Tischnera. Będzie też okazja obejrzeć archiwalne nagrania z udziałem kolejnej wielkiej, starosądeckiej osobowości, tym razem scenicznej, czyli Ady Sari i przyjrzeć się pamiątkom po niej, o których pisaliśmy szczegółowo w publikacji Nowe, fantastyczne pamiątki po Adzie Sari już trafiły do Starego Sącza

O godzinie 20. zaplanowano wspólne zwiedzanie całego muzeum z przewodnikiem. Wstęp wolny. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info i Muzeum Regionalne w Starym Sączu) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu