Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
12/12/2020 - 08:00

Rekolekcje adwentowe ks. Michała Olszewskiego. Odcinek 2: „Tymoteusz”

W drugim odcinku rekolekcji adwentowych, sercanin ks. Michał Olszewski rozważa fragment drugiego Listu do Tymoteusza (2 Tm1, 3-5). Kapłan porównuje tęsknotę św. Pawła do tęsknoty za drugim człowiekiem w dzisiejszych czasach, kiedy to cały świat boryka się z epidemią koronawirusa.

- Paweł, który żyje w osamotnieniu, jest uwięziony, pragnie spotkać drugiego człowieka. Czy to nie jest doświadczenie ostatnich miesięcy? Czy to nie jest doświadczenie tego roku, gdzie wielu z nas pragnie spotkać człowieka. Ile razy w tych ostatnich miesiącach przeżywaliśmy dramatyczne obrazy, gdy rodzina żegnała się z umierającą osobą w szpitalu przez połączenie wideo. Ile razy doświadczaliśmy tego, że na pogrzebach osób, które zmarły z powodu pandemii, byli obecni tylko nieliczni z grona rodziny – porównuje ks. Michał Olszewski.

Zobacz też Rekolekcje adwentowe ks. Michała Olszewskiego. Odcinek 1: "Obietnica"

- Paweł pragnie spotkać Tymoteusza. Tak się zastanawiam, kto jest moim Tymoteuszem. Pomyślcie, kto jest waszym Tymoteuszem. Kim jest ta osoba, której z różnych przyczyn, nie ma teraz przy was, za którą tęsknicie, z którą pragniecie się spotkać? A może Tymoteuszem jest ktoś, kto żyje obok w klatce schodowej, albo po sąsiedzku dzieli was tylko płot, a nie rozmawialiście już od miesięcy – rozważa duchowny.

W ostatnich miesiącach epidemia koronawirusa uwięziła ludzi w samotności, tak jak został uwięziony św. Paweł, o czym pisze w liście do Tymoteusza.

- Adwent jest czasem, aby się przebudzić i na nowo odbudować relacje, które zostały nam zabrane. To jest adwent, w którym dzięki łasce Bożej, możemy pokonać samotność, na nowo odnaleźć człowieka i nawiązać relacje, które utraciliśmy. To jest adwent, w którym ponownie na nowo możemy zacząć żyć, dzięki łasce Chrystusa, który niebawem się narodzi – zachęca ks. Michał Olszewski.

 ([email protected] Film Youtube Profetopl)Dziękujemy za przesłanie błędu