Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
Aktualne stany rzek: Nowy Sącz: Dunajec – 355 cm, ( stan alarmowy – 380 cm), Kamienica – 197 cm, ( stan alarmowy – 260 cm), Łubinka – 297 cm, (stan alarmowy – 380 cm) | Powiat nowosądecki: Dunajec w Gołkowicach – 366 cm (stan alarmowy – 400 cm), Biała Tarnowska w Grybowie – 338 cm ( stan alarmowy – 400 cm), Poprad w Starym Sączu – 316 cm (stan alarmowy – 400 cm), Poprad w Muszynie–Miliku – 274 cm, (stan alarmowy – 350 cm), Łososina w Jakubkowicach – 230 cm (stan alarmowy – 350 cm).
07/08/2017 - 05:45

Z Nowego Sącza do Krakowa. Jak zawsze droga przez mękę. Remont na Dk 75 i na A4

Kto planuje podróż samochodem do Krakowa, musi uzbroić się w cierpliwość. Na drodze, którą i tak kierowcy przemierzają w żółwim tempie, rozłożyli się drogowcy. Utrudnienia w ruchu są też na autostradzie A4.

Rozpoczynający się dziś remont na trasie Nowy Sącz-Brzesko potrwa do 11 l sierpnia. Utrudnienia czekają kierowców w Czchowie.

Drogowcy wymieniają nawierzchnię - wyjaśnia Iwona Mikrut rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Łączy się to z zajęciem pobocza oraz pasa ruchu jezdni po stronie lewej i prawej naprzemiennie.

Czytaj też Jaki wariant „Sądeczanki”. Klamka w ministerstwie infrastruktury już zapadła?

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.  

To nie koniec utrudnień. Drogowcy remontują też  autostradę A4 w Staniątkach. Od rana z ruchu wyłączony jest lewy pas jezdni w kierunku Krakowa.

Czytaj też Tak może wyglądać nasza wymarzona i wytęskniona "Sądeczanka". Zobacz wizualizacje różnych wariantów!

- Ruch odbywa się prawym pasem ruchu - wyjaśnia Iwona Mikrut. Od 9 sierpnia zostanie zamknięty prawy pas i  ruch będzie poprowadzony pasem lewym.

Roboty drogowe zakończą się 11 sierpnia.

(ami) fot. T.K

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu