Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 25 listopada. Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
05/03/2019 - 12:20

Wypadek goni tam wypadek. Wreszcie mają zabrać się za budowę ronda

Przez to skrzyżowanie u zbiegu ulic Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej w Limanowej kierowcy jeżdżą z duszą na ramieniu. Uchodzi za bardzo niebezpieczne. Tylko w ubiegłym roku doszło tam do wypadku. Od trzech lat władze miasta zabiegają w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja miała ruszyć w ubiegłym roku, ale nic z tego nie wyszło. Wszystko przez remont Justu.

Skrzyżowania u zbiegu ulic Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej w Limanowej od dawna cieszy się złą sławą. Od trzech lat samorządowe władze zabiegają o to, żeby zbudować tam rondo.

Czytaj też Wypadek w Limanowej: samochód zderzył się z busem kursowym. Są ranni

- Tam jest naprawdę bardzo niebezpiecznie. Tylko w ubiegłym roku było tam szesnaście wypadków -mówi burmistrz Limanowej Władysław Bieda. Wszystkie trudno zliczyć. Dobrze, że jak dotąd nie doszło do tragedii. - dodaje Bieda.

Limanowski samorząd za własne pieniądze zrobił cały projekt budowlany.  Inwestycja miała ruszyć w ubiegłym roku, ale pogrzebał ją remont Justu, bo przez miasto prowadzi objazd dla ciężarówek.

Remont skrzyżowania mógłby doprowadzić do jeszcze większych utrudnień - argumentowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.Teraz wreszcie przyszły dobre wiadomości. Trwają już przygotowania  ogłoszenia przetargu.

Czytaj też Przez zamknięty Just położyli szlaban na ważną inwestycję

- Liczymy na to, że inwestycja ruszy jeszcze w tym roku - mówi burmistrz Limanowej. - Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę i całą dokumentację, przekazaliśmy do Generalnej Dyrekcji.

Jak dodaje Władysław Bieda, o konieczności przebudowy skrzyżowania nie tylko decydują względy bezpieczeństwa. Chodzi też o zapchany samochodami rynek. Dzięki inwestycji zostanie część ruchu przeniesie się na ul. Kopernika, Targową i Matki Boskiej Bolesnej. 

[email protected] Fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu