Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 lutego. Imieniny: Damiana, Romana, Romany
12/05/2016 - 12:50

Suzuki za mitsubishi. MORD wymienia auta egzaminacyjne

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu wymieni wysłużone colty na baleno. Dostawcą nowiutkich dwudziestu suzuki baleno będzie Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „Auto-Complex” z Wielogłów.

Od 2009 roku kursanci uczą się jeździć i zdają egzaminy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu w mitsubishi coltach. Ze względu na bezpieczeństwo i dobre warunki jazdy MORD ogłosił przetarg na nowe auta. Pierwszy unieważniono, bo oferty nie spełniały wyznaczonych kryteriów. Do drugiego zgłosiło się osiem firm.

Wybraliśmy firmę Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „Auto-Complex” z Wielogłów obok Nowego Sącza. Dali najkorzystniejsza ofertę – najniższą cenę, a zużycie paliwa w cyklu miejskim jest najniższe ze wszystkich ofert. Te auto to suzuki baleno. To nowy samochód na rynku i dobrze spełnia wszystkie kryteria, które określiliśmy w specyfikacji przetargowej. Kupujemy dwadzieścia sztuk i od października zaczęlibyśmy je wprowadzać w ośrodku – mówi Waldemar Olszyński, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Egzaminy w nowych modelach aut (jeśli przetarg się uprawomocni i transakcja dojdzie do skutku) miałby ruszyć od października.

Kilka coltów zostawimy na przynajmniej pół roku, a może i dłużej, żeby ośrodki nauki jazdy, które będą chciały wymienić auta, nie musiały się od razu wykosztować na nowe. Osoba przystępująca do egzaminu będzie sobie mogła wybrać samochód – dodaje Olszyński.

Suzuki baleno to auto nieco większe od popularnego swifta. Nowy model sprzedawany jest w Polsce od początku 2016 roku. Wersja premium z silnikiem 1.2 DualJet kosztuje 46900 zł. MORD zapłaci za ten model niecałe 35,5 tys. zł.

(JB)
Fot. baleno.suzuki.plDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020