Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
21/11/2016 - 07:30

Sądeckie starostwo ma miliony na modernizację dróg. Gdzie będą remonty?

Blisko 3 mln złotych dofinansowania otrzymał powiat nowosądecki na kolejne drogowe inwestycje. Planowane modernizacje jezdni mają poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Pieniądze na drogowe inwestycje pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014- 2020. Powiat już odebrał umowę. Suma dofinansowania wynosi 2mln  940 tys. złotych.

- Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli zmodernizować bardzo ważne dla mieszkańców fragmenty dróg. Przyczyni się to na pewno do zwiększenia bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Złożyliśmy do oceny trzy projekty i wszystkie otrzymały wymagana punktację – świadczy to o naszym bardzo dobrym przygotowaniu się do rywalizacji o unijne środki z mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Przeczytaj też Sądecki łącznik obwodnic czyli 1800 metrów do szczęścia. Kiedy nadejdzie?

–W ramach ogłoszonego naboru w całej Małopolsce złożono 291 wniosków, z czego na listę rankingową zakwalifikowało się 113 projektów, w tym projekt powiatu nowosądeckiego na realizację trzech inwestycji.

W 2017 roku zostanie przebudowany fragment drogi powiatowej nr 1524 K Maciejowa – Składziste. Całkowity koszt inwestycji to 728.8 tys. złotych. Zyskane dofinansowanie to 457.2 tys. zł. Kolejna inwestycja to odcinek nr 1572 K Grybów – Krużlowa Niżna. Na modernizację starostwo wyda 1.3 mln złotych, z czego dofinansowanie wynosi 797 tys. złotych.

Przeczytaj też Małopolsce przybędzie kolejna obwodnica

Planuje się także przebudowę odcinków dróg powiatowych nr 1576 K Nowy Sącz – Florynka i nr 1575 K Królowa Górna – Ptaszkowa – Grybów. Wysokość dofinansowania to 1.7 mln zł,. całkowity koszt przedsięwzięcia to 2.6 mln złotych.

W sumie, gminy i powiaty Subregionu Sądeckiego i Podhalańskiego otrzymały ponad 39,2 mln zł, które będą przeznaczone na budowę lub modernizację dróg lokalnych.

 (ami), fot.A.MDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020