Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
03/04/2015 - 11:00

Praca dla studentów PWSZ? Firma budowlana szuka praktykantów

Skanska, największa firma dewelopersko-budowlana, w ramach 10. edycji Programu Praktyk Letnich, chce dać szansę 180 młodym ludziom z całej Polski na rozwój, zdobycie doświadczenia, a także późniejsze zatrudnienie w branży budowlanej. W Małopolsce planuje przyjąć 20 studentów, ale szanse mają tylko ci z kierunków technicznych.
To największa w historii tej firmy akcja rekrutacyjna skierowana do studentów. Co roku Skanska daje możliwość zdobycia praktycznej wiedzy absolwentom oraz studentom ostatniego roku studiów inżynierskich i magisterskich. Praktyki w Skanska kierowane są nie tylko do osób uczących się na kierunkach technicznych.

W tym roku można aplikować także do zespołów centrali, gdzie poszukiwani są przyszli specjaliści w zakresie finansów, zarządzania i ekonomii. Warunkiem jest samodzielność, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole i znajomość języka angielskiego.

Na terenie województwa małopolskiego Skanska zaprasza do udziału w Programie Praktyk Letnich ponad 20 studentów, przede wszystkim kierunków: budownictwo drogowe, inżynieria elektryczna, budownictwo hydroinżynieryjne i automatyka przemysłowa.

- Studenci w ramach programu przez 12 tygodni uczą się pod czujnym okiem swojego mentora, doświadczonego specjalisty, który pomaga im wdrożyć się w projekt. Jednocześnie przez ten czas praktykant staje się częścią zespołu. Uczy się odpowiedzialności za podjęte decyzje. Przyjmujemy studentów z założeniem, że po praktykach staną się oni naszymi pracownikami. Zależy nam na zatrudnianiu absolwentów, którzy od początku wiedzą, że chcą pracować na budowie i poważnie podchodzą do tematu bezpieczeństwa na projektach. Szukamy osób zaangażowanych i otwartych na współpracę z innymi - mówi Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska S.A. 

Skanska chce dać młodym ludziom możliwość poznania branży budowlanej od praktycznej strony i zapewnić im szansę na rozwój w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej organizacji. Ponad 70% praktykantów z poprzednich edycji programu jest obecnie pracownikami w spółkach Skanska. Aplikować do programu można poprzez stronę internetową firmy. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 6 kwietnia.

Firma skupia się także na poszukiwaniu doświadczonych specjalistów. W zeszłym roku spółka zatrudniła prawie 1000 pracowników produkcyjnych oraz umysłowych i w 2015 roku również zapowiada intensywną rekrutację. Poszukiwani są specjaliści z uprawnieniami, nie tylko w obszarze budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego, ale także osoby z doświadczeniem w instalacjach elektrycznych, sanitarnych czy budownictwie kolejowym.

BOS
Fot: Skanska
Dziękujemy za przesłanie błędu