Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
04/03/2016 - 09:45

Nowy Sącz: Wymień piec i odbierz pieniądze

Ruszył wniosków dotacyjnych w ramach dotacji na dofinansowanie zmiany źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach programu poprawy jakości powietrza dla Nowego Sącza „KAWKA”. Termin składania wniosków 31 lipca 2016.

Od 2014 roku z programu skorzystało już ponad 400 podmiotów. O refundację mogą się ubiegać firmy i mieszkańcy w pojedynkę bądź w ramach wspólnoty mieszkaniowe. Maksymalna kwota dofinansowania to 6 tys. 540 zł.

Wnioski można składać na realizacje przedsięwzięć obejmujących następujące prace:

- likwidację kotłów/pieców węglowych z zamianą na kotły gazowe w budynkach i lokalach mieszkalnych;

- likwidację kotłów/pieców węglowych z zamianą na kotły węglowe o wysokiej sprawności w budynkach i lokalach mieszkalnych;

- likwidację kotłów/pieców węglowych z zamianą na pompy ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych;

- budowę instalacji kolektorów słonecznych w budynkach i lokalach mieszkalnych zasilanymi kotłowniami/piecami węglowymi.

Warunkiem koniecznym skorzystania z dotacji jest trwała likwidacja pieca/kotła węglowego lub w przypadku kolektorów słonecznych redukcja spalania w lokalnym źródle ciepła opalanym węglem!

Rozliczenie wniosków musi nastąpić najpóźniej w terminie do dnia 31 sierpnia 2016 r. Po tym terminie - jak zapowiada w oficjalnym komunikacie Urząd Miasta -  nie będzie możliwości zrefundowania wydatków poniesionych na wymianę źródła ciepła. Kompletne wnioski wraz z załącznikami przyjmowane będą w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza - ul. Szwedzka 2 (I piętro) w pok. nr 1 w Nowym Sączu, od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00–15:00.

Ważne! Do realizacji inwestycji objętej dotacją można przystąpić dopiero po dacie podpisania z Miastem Nowy Sącz umowy o udzielenie dotacji.

Szczegółowe informacje, regulamin i dokumenty do pobrania - tutaj.

ES [email protected]

Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)