Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 czerwca. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława
23/05/2022 - 11:00

Księgowi mają swoje święto! To już 50 lat…

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce istnieje od 1907 roku i jest największą polską organizacją skupiającą przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami.

W tym roku przypada zatem 115 rocznica powstania zorganizowanego ruchu zawodowego księgowych na ziemiach polskich. Oddział w Nowym Sączu natomiast powołany został w grudniu 1971 roku, a pierwszym Prezesem został Jerzy Sosnowski.

Jubileuszowe obchody zaplanowaliśmy w grudniu roku ubiegłego, jednak z uwagi na sytuację pandemiczną uroczysta gala z okazji Jubileuszu 50-lecia działalności odbyła się 5 maja br. w MCK Sokół.  Obchody uświetnił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk Leszka Mieczkowskiego.

W spotkaniu udział wzięło wielu znamienitych gości w tym Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu, kierownictwo Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu i Limanowej, Dyrekcja ZSE w Nowym Sączu, a także członkowie zwyczajni
i wspierający zrzeszeni w nowosądeckim Oddziale SKwP.

Spotkanie było okazją do podsumowań oraz wspomnień wszystkich osób, które przyczyniły się do utworzenia i funkcjonowania Oddziału SKwP w Nowym Sączu oraz miały istotny wpływ na jego rozwój. Od lat Stowarzyszenie zajmuje się organizacją profesjonalnych szkoleń  z tematyki podatków, prawa pracy, rachunkowości, ubezpieczeń społecznych, ochrony danych osobowych, oraz innych zagadnień dotyczących bieżących zmian w przepisach.

Prowadzimy także kursy zawodowe wg ścieżki certyfikacyjnej SKwP, w tym kurs podstaw rachunkowości, dla kandydatów na samodzielnego księgowego, a także dla kandydatów na głównego księgowego.  Tematyka kursów obejmuje też zagadnienia kadrowo-płacowe. Dodatkowo prowadzimy kursy komputerowe dotyczące  zasad  prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz innych programów służących do ewidencji księgowej (https://skwp.krakow.pl/oddzial/nowy-sacz/).

Wszystkie proponowane przez nas formy edukacyjne służą aktualizacji wiedzy, podnoszeniu kwalifikacji, nabywaniu kompetencji, a także przygotowaniu do pracy w działach księgowości oraz kadr i płac. Świadczone przez nas usługi szkoleniowe prowadzi doświadczona kadra wykładowców, praktyków w dziedzinie rachunkowości i podatków.

Możemy pochwalić się również posiadaniem „Znaku Jakości Kształcenia wg Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych”. W swojej pracy nie zapominamy o działalności statutowej na rzecz członków Stowarzyszenia. Dla wszystkich osób zrzeszonych prowadzone są bezpłatne prelekcje, konsultacje, jak również  szkolenia promocyjne.

Organizujemy także coroczne spotkania opłatkowe, ogniska, pikniki i inne imprezy okolicznościowe służące integracji środowiska księgowych. Jubileusz 50-lecia był też okazją do uhonorowania wszystkich osób, które swoim zaangażowaniem i pracą przyczyniły się do propagowania działalności Stowarzyszenia Księgowych w Nowym Sączu. Okolicznościowe dyplomy uznania otrzymali wszyscy dotychczasowi  prezesi, natomiast zasłużonym członkom organizacji  zostały wręczone srebrne i złote odznaki „Zasłużony w Rozwoju SKwP” oraz najwyższe wyróżnienie odznaka „Złota z Diamentem”.

Wszystkie osoby związane z rachunkowością i finansami, które zainteresowane są poznaniem pełnej oferty szkoleniowej lub przystąpieniem do naszej organizacji zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby znajdującej się w Nowym Sączu przy ul. Kochanowskiego 18 lub strony internetowej www.skwp.krakow.pl

Stowarzyszenie Księgowych w Nowym Sączu ma już 50 lat!
Jubileusz 50-lecia był m.in. okazją do uhonorowania wszystkich osób, które swoim zaangażowaniem i pracą przyczyniły się do propagowania działalności Stowarzyszenia Księgowych w Nowym Sączu.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu