Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
21/03/2020 - 23:25

Krynica: odraczają terminy płatności podatku od nieruchomości o trzy miesiące

Burmistrz Krynicy przesuwa o trzy miesiące termin zapłaty m.in.: podatku od nieruchomości za drugi kwartał 2020 roku. Ma to pomóc lokalnym przedsiębiorcom, szczególnie z branży turystycznej i usługowej, dotkniętych ograniczeniami związanymi z epidemią.

Koronawirus uderza m.in.: w branżę turystyczną, gastronomię i hotelarstwo, stanowiące główne źródło dochodu w uzdrowisku. Nieczynne są hotele, pensjonaty, restauracje i kawiarnie, pijalnie wód mineralnych, biura podróży. Nie działa kolej gondolowa na Jaworzynę i linowa na Górę Parkową. Od 14 marca aż do odwołania sanatoria nie przyjmują nowych kuracjuszy.

- W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa podejmujemy działania mające na celu pomoc przedsiębiorcom działającym na terenie Gminy Krynica-Zdrój, szczególnie z branży turystycznej i usługowej, którą dotknęły ograniczenia.-informuje burmistrz Piotr Ryba

- Zdecydowałem o przesunięciu terminu zapłaty podatku od nieruchomości za drugi kwartał 2020 r. oraz czynszów dzierżawnych (od kwietnia 2020 r.) o trzy miesiące.

Aby skorzystać z odroczenia płatności zainteresowani powinni złożyć stosowne wnioski, wraz z uzasadnieniem i wysłać do  Urzędu Miejskiego e-mailem: [email protected] . Ewentualne dalsze działania podejmowane będą w miarę rozwoju sytuacji.

(MK) fot. ilustracyjne

Żródło: UM K-Z







Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)