Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
27/04/2020 - 12:10

Kiedy otworzą sądeckie galerie handlowe? Może być szybciej, niż się wydawało

Po złagodzeniu zakazów dotyczących epidemii coraz częściej pada pytanie o otwarcie galerii handlowych. - Jestem umiarkowanym optymistą w tej kwestii – mówił w Radiu Zet rzecznik rządu Piotr Mueller, który dodał, że może się to stać "szybciej, niż się niektórym wydawało".

- W tej chwili rząd analizuje to, co nam przedstawiono, czyli różnego rodzaju warianty uruchomienia galerii handlowych i na tej podstawie chcemy wypracować taki konsensus, który by pozwalał na to, aby w jakieś części uruchomić galerie handlowe, ale oczywiście pod określonym reżimem sanitarnym - powiedział w rozmowie z Radiem Zet rzecznik rządu Piotr Mueller.

Czytaj też Co za czasy. Sądeccy przedsiębiorcy w kolejce po pomoc w miejskim pośredniaku  

Czy można już mówić o konkretnych terminach? Doniesienia na ten temat pojawiły się na łamach dziennika "Rzeczpospolita".

- 18 maja otwarte mają być galerie handlowe - wynika z naszych informacji potwierdzonych w kilku źródłach. Nasi informatorzy twierdzą, że pracownicy co najmniej kilku galerii handlowych dostali informację, że tego dnia mają się stawić w pracy – pisze gazeta.

Czytaj też Jak bracia Koralowie chcą walczyć z koronawirusowym kryzysem lokalnych firm

Jak podaje dziennik, na biurko wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz miało trafić  pismo z postulatami handlowców, którzy chcą żeby otwarcie galerii jeszcze bardziej przyspieszyć.  -Wicepremier zapatruje się na to pozytywnie – pisze "Rzeczpospolita".

[email protected] fot. TKDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)