Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
19/08/2019 - 16:05

Kamionka Wielka: to w ogóle droga? Tak i nie uwierzycie, jak teraz wygląda!

Droga „za Las do Hatlasiów” dosłownie w kilka tygodni zmieniła się nie do poznania. Zamiast ugoru jest dojazd jak malowany. A to wszystko dlatego, że gmina i mieszkańcy Mszalnicy połączyli siły.

W czerwcu tego roku gmina Kamionka Wielka otrzymała ponad 100 tysięcy złotych z funduszy wojewódzkich na modernizację dróg dojazdowych do pół. Pola, jak pola, ale po przysiółkach z podobnych dróg korzystają nie tylko rolnicy, ale również inni mieszkańcy, by dojechać nimi do swoich domów.

Zobacz też: Kamionka Wielka: za 3,5 miliona ustabilizują dwa groźne osuwiska. Gdzie i kiedy?

Minęło kilka tygodni a gmina już część środków zużytkowała i już wyremontowała drogę „za Las do Hatlasiów” w Mszalnicy. Różnicę – przed i po remoncie – widać gołym okiem, ale jak podkreśla wójt gminy Andrzej Stanek, betonowa droga powstała również dzięki aktywnemu zaangażowaniu mieszkańców, którzy pomagali przy pracach jak mogli.

W sumie wyremontowano odcinek o długości 140 metrów. 80 metrów dzięki wspominanemu dofinansowaniu w wysokości 50 procent wartości inwestycji, czyli 6 tys. 500 zł. Kolejne 50 procent gmina wyłożyła z własnych środków. Pozostałe 60 metrów drogi gmina wykonała już samodzielnie płacąc za inwestycję w stu procentach z własnego budżetu.

Co bardzo ważne. Gmina ma zabezpieczony wkład własny niezbędny do modernizacji kolejnych dróg rolnych na terenie, tak by móc wywiązać się z zobowiązania z narzuconych przez władze województwa terminie, czyli do 20 września.

ES [email protected] Fot.: UG w Kamionce WielkiejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)