Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
09/12/2016 - 11:05

Jak rozwiną się miasta? Studenckie przypuszczenia w PWSZ

W Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu już po raz czternasty odbyło się Sympozjum Kół Naukowych organizowane przez Koło Naukowe Rozwoju Regionalnego, Koło Naukowe „Marketer” oraz Dziennikarskie Koło Naukowe.

Tegoroczna konferencja miała wymiar międzynarodowy, a jej tematem przewodnim był „Marketing w rozwoju miast i regionów”. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął prof. Mariusz Cygnar, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, który od lat aktywnie angażuje się w działania promocyjne regionu i wspiera wszelkie inicjatywy studentów.

Podczas XIV Sympozjum Kół Naukowych studenci z polskich i zagranicznych Uczelni poruszali tematy związane z szeroko pojmowanym marketingiem terytorialnym. Wykład inauguracyjny pt.: „Marketing terytorialny” wygłosił prof. dr hab. Andrzej Szromnik, polski ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, w latach 2002–2008, prorektor Akademii Ekonomicznej w Krakowie i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Wizyta Kierownika Katedry Handlu i Instytucji Rynkowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz podejmowane przez niego rozważania wzbudziły duże zainteresowanie Prelegentów oraz Gości Sympozjum.

Podczas Konferencji Uczestnicy prezentowali swoje referaty w ramach sesji plenarnych oraz tematycznych. Jeden z tematów odnosił się m.in. do „Roli sloganu w kształtowaniu wizerunku miasta”, „Miasta – produktu w koszyku konsumenta” czy „Lagging regions of Hungary and Exemplary Solution. How to come out of recessionthrough „gypsy marketing”. Między poszczególnymi wystąpieniami prowadzono interesujące dyskusje tematyczne, które wskazywały na bardzo dobre przygotowanie prelegentów do podejmowanej przez nich problematyki.

Czytaj: Dzień Otwarty PWSZ w Nowym Sączu. Jak tu nie studiować?

Nie samą nauką żyje człowiek… Jak wiadomo, każde spotkanie młodych ludzi ma na celu nie tylko przekazywanie informacji i wiedzy, ale także nawiązywanie kontaktów. Istotną częścią sympozjum jest więc integracja ludzi o różnych poglądach i spojrzeniu na życie. W tym celu zorganizowano wyjazd studyjny do Muszyny, który był okazją do spotkania z burmistrzem Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna – dr Janem Golbą. Podzielił on się swoją wiedzą i spostrzeżeniami z zakresu zarządzania jednym z najprężniej rozwijających się samorządów.

Sympozjum było także okazją do przedstawienia walorów turystycznych regionu szerokiej grupie odbiorców, a tym samym do ukazania efektów aktywności samorządów w podejmowaniu przedsięwzięć służących rozwojowi Sądecczyzny.

Niniejsze wydarzenie poprzez swój cykliczny charakter wpisuje się w wieloletnią tradycję Uczelni, ciesząc się dużym zainteresowaniem ze strony Uczestników również w tegorocznej edycji Sympozjum Kół Naukowych, stanowiąc tym samym potwierdzenie potrzeby jego kontynuowania w kolejnych latach.

Łukasz Citak, Adriana Bajorek

Jak rozwiną się miasta? Studenckie przypuszczenia


Dziękujemy za przesłanie błędu