Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
18/08/2016 - 10:50

Hojny marszałek. Kryniccy goprowcy otrzymali 168 tys. zł

Już po raz czwarty samorząd województwa wsparł finansowo ratowników wodnych i górskich z Małopolski. Dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł trafiło do 12. grup z naszego województwa.

Do ratowników pracujących w górach trafiło 445 tys. zł, z czego: Grupa Krynicka GOPR otrzymała 168 tys. zł, tysiąc złotych mniej trafiło do Grupy Podhalańskiej GOPR. Dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł odebrali ratownicy Grupy Jurajskiej GOPR, a 40 tys. zł zasiliło Grupę Beskidzką GOPR.

Z kolei wartość umów przekazanych ratownikom wodnym opiewa na kwotę 355 tys. zł. Gorlickie, tarnowskie, sądeckie i krakowskie Wodne Ochotnicze Pogotowia Ratunkowe otrzymały po 65 tys. zł, wsparcie w wysokości 40 tys. zł zasili budżet Miejskiego WOPR w Oświęcimiu, a 35 tys. zł – Miejskiego WOPR w Chrzanowie.

Przyznane środki ratownicy wykorzystają na zakup sprzętu oraz szkolenia niezbędne do codziennej pracy. Umowy potwierdzające przyznanie dofinansowania przekazał wicemarszałek Stanisław Sorys podczas spotkania w Rabce-Zdroju.
(s), źródło: malopolska.plDziękujemy za przesłanie błędu