Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
20/03/2020 - 14:05

Fryzjer, barber i kosmetyczka w czasach koronawirusa. Muszą zamykać działalność?

Większość sądeckich salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych poinformowało o tymczasowym zamknięciu, a także odwołało lub przełożyło umówione wizyty. Przedsiębiorcy martwią się o to, jak opłacą czynsz, ZUS oraz wynagrodzenia dla swoich pracowników. Sytuacja jest ciężka. A wszystko ,,w trosce o nasze i Wasze bezpieczeństwo”. Ile to potrwa?

Na chwilę obecną nie wiadomo, co będzie dalej. Rzeczywiście, na drzwiach wejściowych sądeckich salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych widnieją komunikaty o tymczasowym zamknięciu, którego powodem jest niepewna, mało optymistyczna sytuacja związana z szalejącą w kraju epidemią. Także na profilach salonów kosmetycznych w mediach społecznościowych właściciele poinformowali swoich klientów o odwołaniu wizyt bądź przełożeniu ich na inny termin. Jaki? Nie wiadomo.

Pilnie potrzebuję zrobić paznokcie żelowe. Przez kwarantannę wszystko zamknięte! Ale kobiety zrozumieją…  

Taki post zamieściła jedna z kobiet na Facebooku w grupie Spotted: Nowy Sącz. Pod opublikowaną informacją pojawiło się ponad dwieście komentarzy!

Myślę, że w obecnej sytuacji nikt rozsądny nie zrozumie… Brak słów, naprawdę! Po co Pani te paznokcie? Do szpitala?
Nie, kobiety nie zrozumieją. Odczekaj trochę, to ciężki czas dla wszystkich. Jak tylko sprawy się unormują, to zrobią Ci nawet diamentowe paznokcie...

W sieci krąży wiele żartów związanych z zamknięciem salonów fryzjerskich i kosmetycznych - za dwa tygodnie panowie dowiedzą się, jak naprawdę wyglądają ich kobiety! Żarty żartami, ale sytuacja jest poważna. Samodzielne usuwanie paznokci żelowych może trwale uszkodzić osłabioną płytkę paznokcia oraz wymaga specjalistycznych narzędzi. 

Nie zawsze idąc do fryzjera zależy nam na uzyskaniu modnej fryzury czy zmianie koloru włosów. Korzystając z takich usług zachowujemy zasady podstawowej higieny osobistej i dbamy o schludny, estetyczny wygląd. Epidemia paraliżuje życie codzienne i krzyżuje nasze plany, jednak nawet rutynowa wizyta w salonie piękności może stanowić ryzyko. Ma to związek z brakiem możliwości zapewnienia odległości, jaka jest wskazana, aby uniknąć zarażenia koronawirusem, pomiędzy klientem a osobą wykonującą daną usługę.

Kosmetyczki i fryzjerki podkreślają, że ich salony odwiedzają różni ludzie. Nie ma pewności, czy nie są nosicielami wirusa. Ponieważ trudno to zweryfikować, lepiej zachować wymagane środki ostrożności.

- Na razie pracuję na pół gwizdka, przyjmuję klientów, którzy byli zapisani, ale nie wiem co będzie dalej – mówi jedna z sądeckich fryzjerek. – Podjęliśmy trudną decyzję. Mając na uwadze rozprzestrzenianie się wirusa oraz bezpieczeństwo naszych klientów, salon będzie zamknięty. Na razie na tydzień. O dalszych krokach będziemy informować Was na bieżąco.

Co będzie za kilka tygodni? Czekamy na rozwój wydarzeń.

[email protected], fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu