Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
03/11/2021 - 14:05

Drogowcy uwinęli się z nowym rondem przed terminem. Koniec z korkami? [ZDJĘCIA]

Miało być gotowe z końcem roku, ale budowlańcy szybciej uwinęli się z jego budową. Nowo rondo na niebezpiecznym skrzyżowaniu u zbiegu ulic Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej w Limanowej jest już otwarte. Kierowcy odetchnęli z ulgą.

Na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej w Limanowej wypadek gonił wypadek. Teraz wreszcie będzie bezpiecznie. Zakończyła się budowa długo wyczekiwanego ronda. Drogowcy sprawili kierowcom niespodziankę, bo uwinęli się przed terminem. Wedle wcześniejszych zapowiedzi roboty mieli skończyć przed końcem tego roku.

Czytaj też Kupować nie kupować... Policzyli opłacalność fotowoltaiki po zmianie przepisów  

Na skrzyżowaniu w ciągu drogi krajowej numer 28 nie tylko pojawiło się rondo.  Są też nowe chodniki, nowe oświetlenie, wykonano też odwodnienie, przebudowana została również   infrastruktura techniczna,  sieci teletechniczne,  energetyczne i wodociągowe.

Inwestycja ruszyła w kwietniu dzięki porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Miasto przygotowało dokumentację projektową, projekt budowlany i wykonawczy. Magistrat uzyskał też pozwolenie na budowę, nabył nieruchomości i przeprowadził postępowanie przetargowe.

Czytaj też Gut-Mostowy znowu przestał być ministrem i zaraz znowu został… ministrem 

Koszty budowy i nadzoru inwestorskiego sfinansowała Generalna Dyrekcja.  Cena całości przedsięwzięcia to blisko 3,7 mln złotych. (jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. jm UM Limanowa

Nowe rondo w Limanowej na dk 28 już otwarte dla kierowców
Koniec korków i wypadków


Dziękujemy za przesłanie błędu