Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
12/04/2017 - 21:35

42-metrowy przekaźnik nie stanie przy Radzieckiej na Wólkach. Prezydent mówi "nie"

Mieszkańcy wygrali. Jest decyzja Urzędu Miasta w sprawie budowy masztu telekomunikacyjnego przy ulicy Radzieckiej na Osiedlu Wólki. Magistrat mówi zdecydowane nie. Dlaczego?

Zobacz też: Wielkie larum na Wólkach! Mieszkańcy nie chcą 42-metrowego przekaźnika przy Radzieckiej

- Wydana decyzja choć nie prawomocna, to w swym brzmieniu jest jednoznaczna - Prezydent Miasta Nowego Sącza odmówił zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę, o które wnioskował inwestor - wskazuje adwokat Andrzej Krzyk, który stanął w obronie mieszkańców osiedla Wólki i pomógł im w przygotowaniu formalnego protestu.

Zobacz też: 42-metrowy przekaźnik na Wólkach musi się zmierzyć z Krzykiem. Przeciwnicy wieży wzięli prawnika

Ale na skupiając się na stronie formalnej. Inwestor, spółka  Emi-Tel z Warszawy najpierw został wezwany przez miasto do uzupełnienia dokumentacji. Urzędnicy domagali się m.in. wskazania dokładnej lokalizacji inwestycji. Okazało się bowiem, że inwestor raz mówi o ulicy Radzieckiej, raz – jak czytamy w dokumencie -o ulicy Iszkowskiego.

Zobacz też: 42-metrowy przekaźnik? Zagrożone zdrowie i spadek cen nieruchomości

Wątpliwości budziły też uzgodnienia, prawo do dysponowania działką, brak szczegółowych uzgodnień projektowych, danych odnośnie oddziaływania na środowisko itp. Ale pomijając urzędową nomenklaturę – inwestor miał na uzupełnienie dokumentacji 7 dni, a zrobił to po terminie.

Teraz ma prawo się od decyzji odwołać, ale mieszkańcy osiedla Wólki nie kryją optymizmu, że z tego prawa zrezygnuje.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / Google Street VievDziękujemy za przesłanie błędu