Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
11/03/2017 - 06:45

Wielkie larum na Wólkach! Mieszkańcy nie chcą 42-metrowego przekaźnika przy Radzieckiej

Do redakcji Sądeczanina.info przyszedł wczoraj w imieniu mieszkańców pan Łukasz, który mieszka w nowych blokach przy Barbackiego. – Pomóżcie nam, tego nie można tak zostawić. Nie zgadzamy się na taki maszt, bo wszyscy wiedzą, jakie to szkodliwe – alarmował mężczyzna, który zastrzegł z miejsca, że od wczoraj (09. 03.) wraz z sąsiadami zbiera podpisy przeciwko inwestycji.

O co chodzi? Przy Radzieckiej 19 ma stanąć 42-metrowy przekaźnik telefonii komórkowej. Wcześniej podobnej treści informacja pojawiła się na stronie Urzędu Miasta, ale mieszkańcy - jak twierdzą – po prostu ją przeoczyli. Teraz bezpośredni sąsiedzi parceli, na której ma stanąć wieża, otrzymali szczegółowe informacje z Urzędu Miasta o planowanej inwestycji.

Zobacz też: Ten przekaźnik to wielka lipa – grzmi sołtys Moszczenicy, bo zasięgu w okolicy nadal nie ma

- Dlaczego tylko oni? A my nie mamy nic do powiedzenia? – mówi w imieniu mieszkańców bloków przy Barbackiego pan Łukasz.

- Dla wszystkich zainteresowanych krajobrazem Wólek i własnym zdrowiem dołączam zawiadomienie o planowanej budowie wieży telekomunikacyjnej przy ulicy Radzieckiej, która ma mieć 42 m wysokości. Władze zawiadomiły w tym temacie tylko najbliższe sąsiedztwo, ale myślimy, że grono zainteresowanych tym faktem jest znacznie większe z uwagi na wysokość i oddziaływanie takiej wieży na otoczenie. Zachęcamy do zainteresowania się tym tematem zwłaszcza, że władze dały tylko 7 dni na ewentualne odwołanie - email takiej treści intensywnie krąży między mieszkańcami osiedla Wólki.

Zobacz też: Kamionka Wielka: PKP PLK się tu rządzi i stawia maszt. Pójdzie protest do wojewody

Dodatkowo mieszkańcy przygotowali oficjalne pismo do Urzędu Miasta, które trafi tam po zebraniu podpisów ze strony wszystkich zainteresowanych. Wnoszą o wstrzymanie wydania pozwolenia na budowę w trybie zwykłym, dokładnej analizy wniesionych uwag, co dokumentacji złożonej przez inwestora oraz zorganizowania spotkania, podczas którego strony wyjaśniłby wszystkie wątpliwości.

- Zagadnienie budowy masztu stacji bazowej telekomunikacyjnej o wysokości 42 metrów nad terenem w rejonie osiedla mieszkaniowego dotyczy nie tylko powiadomienia stron, lecz całego osiedla przy ulicach Radziecka, Pułaskiego, Stroma, Barbackiego jak też innych ulic przyległych – podkreślają przeciwnicy masztu w dokumencie. Twierdzą też, że chcieliby mieć wgląd do uzgodnień i zgód właścicieli działek sąsiadujących z parcelą, na której ma stanąć przekaźnik.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna – mówi przewodniczący zarządu osiedla Wólki Krzysztof Dyrak, który z miejsca zastrzega, że z racji swojej funkcji nie chce się opowiadać po żadnej ze stron, bo i zwolennicy inwestycji też na osiedlu są. – Cały czas trwają rozmowy między stronami i mam nadzieję, że zakończą się sukcesem – zaznacza.

Pismo ze 102 podpisami na siedmiu stronach trafiło w piątek do urzędu miasta. Pod sprzeciwem wobec planowanej inwestycji podpisali się mieszkańcy domów przy Pulaskiego, Radzieckiej, Stromej, Batorego, Bema i Dąbrówki.

Żadają wstrzymania wydania decyzji pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej mna działce 12/6 obr. 85 przy ul. Radzieckiej. Proszą też o analizę wniesionych uwag i zastrzeżeń do dokumentacji złożonej przez firmę Emitel. Chcą też zorganizowania spotkania na którym wyjaśnione zostanie, czy inwestycja, planowana za klubem UFO, rzeczywiście nie oddziałuje znacząco na środowisko.

ES [email protected] Fot.: Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu