Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
12/03/2017 - 19:30

42-metrowy przekaźnik na Wólkach musi się zmierzyć z Krzykiem. Przeciwnicy wieży wzięli prawnika

Sprawa planowanej budowy 42-metrowego przekaźnika przy Radzieckiej 19 na osiedlu Wólki nabiera rumieńców. Przeciwnicy inwestycji wzięli do pomocy prawnika. Ten uważa, że przy wydawaniu zgody miasto powinno uwzględnić nie tylko właścicieli posesji przy Radzieckiej jak ma to miejsce dotychczas. Powołuje się jednocześnie na publikacje naukowe, według których przekaźniki mogą mieć wpływ na ludzkie DNA.

W ocenie mecenasa Andrzeja Krzyka, konieczne jest wydanie decyzji odmownej dla planowanej inwestycji jako zagrażającej zdrowiu, życiu ludzi a także środowisku naturalnemu. Adwokat przypomina, iż szkodliwość stacji telekomunikacyjnych jest potwierdzona licznymi badaniami naukowymi przeprowadzanymi na całym świecie (m.in. Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy USA), które dowodzą, że promień szkodliwego oddziaływania sięga nawet przeszło 400 m.

Zobacz też: Wielkie larum na Wólkach! Mieszkańcy nie chcą 42-metrowego przekaźnika przy Radzieckiej

Adwokat powołuje się również na publikacje światowej sławy biofizyka z uniwersytetu Wawrick  w Wielkiej Brytanii dr Gerard Hyland, który również przestrzega o szkodliwych skutkach promieniowania, a który zaznaczał, że „promieniowanie mikrofalowe może ... funkcjonalnie ingerować w naturalne procesy zaangażowane w replikacji DNA" ( cytat z : „Jak Narażenie na GSM i TETRA Base-station promieniowania może mieć negatywny wpływ na ludzi”).

- Z powyższego wynika, że krąg stron, których postępowanie dotyczy jest znacznie szerszy aniżeli ustalony dotychczas przez organ. Tak istotny element nie może zostać przez organ administracyjny pominięty – twierdzi Krzyk.

ES [email protected] Fot.: racyjne archiwum sadeczanin.info , KS

Radziecka


Dziękujemy za przesłanie błędu