Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
15/03/2017 - 22:30

42-metrowy przekaźnik? Zagrożone zdrowie i spadek cen nieruchomości

- Spadną ceny naszych nieruchomości, bo kto kupi dom czy mieszkanie z widokiem na maszt? Pani by kupiła? – pyta autorkę publikacji bez pardonu jeden z przeciwników 42-metrowego masztu telekomunikacyjnego, który może stanąć przy ulicy Radzieckiej 19. Napisaliśmy może, bo mieszkańcy osiedla Wólek już zebrali 255 podpisów i składają oficjalny protest do Urzędu Miasta.

Z miejsca dzwonimy do pośredników w handlu nieruchomościami, którzy jak jeden mąż przyznają rację protestującym. – Maszty i wieże, niezależnie od tego czy związane są z sieciami telekomunikacyjnymi czy nawet słupy energetyczne rzeczywiście nie są mile widziane przez kupujących.

O skutkach dla zdrowia można bowiem nadal dyskutować, nie ma badań, które by jednoznacznie przesądzały o ich szkodliwym wpływie na zdrowie wież telekomunikacyjnych, ale na pewno można mówić o obniżeniu atrakcyjności, walorów widokowych danej nieruchomości. No i oczywiście zawężają się możliwości zagospodarowania, zabudowy – usłyszeliśmy od jednego z nich.

Zobacz też: 42-metrowy przekaźnik na Wólkach musi się zmierzyć z Krzykiem. Przeciwnicy wieży wzięli prawnika

- Ja tego nie rozumiem. Mieszkam w bloku zaraz obok i dopiero z mediów dowiaduję się, że za oknem będą stawiać masz - mówi z kolei zdenerwowana pani Kinga, właścicielka mieszkania na zamkniętym osiedlu przy Barbackiego.

Radziecka


Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce