Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
13/10/2020 - 13:00

Tonie w wezbranym nurcie budowa wojskowego mostu na Kamienicy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ledwie ruszyli z budową, a już muszą się zmierzyć z ekstremalnymi warunkami. Ulewny deszcz daje popalić wojskowym, którzy stawiają tymczasowy most na Kamienicy. Dziś praca w korycie rzeki jest niemożliwa. Wezbrany nurt zalał pośrednie podpory, które wcześniej zainstalowała wynajęta przez magistrat firma.

W strugach deszczu ruszyła budowa tymczasowego mostu na Kamienicy, który stawiają żołnierze 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku. Robotom przyglądają się mieszkańcy osiedla Zawada, od kilku miesięcy odcięci od miasta. 

- No to im budowa w rzece utonęła – mówi zmartwiona kobieta, która z ulicy Wczasowej pieszo codziennie maszeruje przez most do zaparkowanego po drugiej stronie przeprawy auta.

Sami wojskowi z niepokojem patrzą na wzbierającą wodę. Prawie całkiem zalała pośrednie podpory, zainstalowane przez budowlańców wynajętych przez magistrat.

Czytaj też Leje jak z cebra i lać nie przestanie. Będzie niebezpiecznie na rzekach 

 

Ale inżynieryjny batalion z Niska nie odpuszcza. Ubrani w peleryny żołnierze zwijają się jak w ukropie. Robią to, co mogą robić na brzegu. Wyładowują przywiezione ciężarówkami elementy podpór. Część z nich w poniedziałek udało się zamontować.

Potem przyjadą elementy przęsła.

Tymczasowa przeprawa na Kamienicy o nazwie DMS – 65, to stalowa, kratownicowa konstrukcja, która składa się z trzymetrowych modułów, najpierw składanych na placu montażowym. Potem most nasuwany jest z brzegu na podpory i fragmentami jest dobudowywany.

Czytaj też Nie uwierzycie. To się dzieje u nas. Robią piętrowe parkingi! [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Konstrukcja udźwignie do osiemdziesięciu ton, tak więc będą mogły tamtędy przejeżdżać także samochody ciężarowe.

Koszt tymczasowej przeprawy to blisko 1,5 miliona złotych.  Nowy Sącz daje z budżetu miasta 1,2 mln, resztę dokładają gminy Kamionka Wielka, Grybów i starostwo powiatowe (jagienka.michalik@sadeczanin.info, fot. jm)

Ledwie ruszyli z budową, a już muszą się zmierzyć z ekstremalnymi warunkami
Ulewny deszcz daje popalić wojskowym, którzy stawiają tymczasowy most na Kamienicy.


Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog