Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
08/10/2020 - 16:15

Nie uwierzycie. To się dzieje u nas. Robią piętrowe parkingi! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak się parkuje w miastach? To walka o każdy wolny metr kwadratowy, szczególnie w obrębie starówki i blokowisk. Jak ten problem rozwiązać? Można stawiać auta… piętrowo. Za pomocą maszyny do automatycznego, pionowego parkowania samochodów. Coś takiego produkują w Korzennej, w firmie Grand. NAPRAWDĘ!

Można stawiać auta piętrowo. Brzmi niesamowicie? Umożliwia to Grand Vertical Parking (GVP) inteligentny system transportowy do pionowego parkowania samochodów, produkowany przez firmę Grand z Korzennej, która wyprzedza nawet japońskie rozwiązania.

- To odpowiedź na widoczną potrzebę rynku – wyjaśnia właściciel firmy, Andrzej Grygiel. -  Kto z nas nie doświadczył problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego w zatłoczonym mieście, czy przy centrum handlowym? GVP to wprowadzona na rynek w ubiegłym roku maszyna do automatycznego, pionowego parkowania samochodów. Parkowanie odbywa się w sposób rotacyjny, na specjalnie przeznaczonych do tego celu platformach. Jest to rozwiązanie unikatowe w skali świata. Jego przewagą jest pełna automatyka i kontrola bezpieczeństwa samochodu oraz pasażera. Urządzenie jest proste w obsłudze, działa podobnie do tradycyjnej windy osobowej.

Jak  dodaje szef firmy, zaparkowanie samochodu odbywa się przez umieszczenie go na dolnej platformie parkingu, która wprowadzona w ruch przenosi pojazd na wyższe poziomy i jednocześnie zwalnia miejsce dla kolejnego samochodu.

Aby odebrać auto wystarczy zeskanować wcześniej wydrukowany bilet. Dokonanie opłaty jest bardzo proste, gdyż maszyna może być zintegrowana z miejskimi systemami poboru opłat. W zależności od wybranego modelu maszyny może ona pomieścić od 6 do 16 samochodów. Jest to w stu procentach produkt polski, oparty na autorskiej technologii i wyprodukowany w naszym zakładzie produkcyjnym.

Gdzie takie parkingi już powstały?
- Mamy zamówienie na zaprojektowanie i dostawę zespołu 20 takich maszyn dla Katowice. Będą zainstalowane  przy Dworcu Głównym. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju, ale zainteresowanie takim rozwiązaniem wykazuje coraz więcej polskich miast, jak również kontrahenci z zagranicy.

Jakie są opinie użytkowników tej maszyny?
- Tego typu rozwiązania są dosyć rzadkie, więc ciężko o opinie. Na terenie siedziby firmy w Korzennej posiadamy taką maszynę, którą na bieżąco testujemy. Parkowanie jest bezpieczne i  bardzo proste, wymaga jedynie przyzwyczajenia potencjalnych odbiorców, dlatego zapraszam do nas. Na miejscu można maszynę zobaczyć i wypróbować. Czekamy na państwa opinie.

Czym jeszcze zajmuje się firma Grand i co ją wyróżnia na tle konkurencji?
- Działamy na rynku od 36 lat. Cały czas się rozwijamy, stawiając na uczciwość i rzetelność względem klientów. Duży kapitał stanowią nasi wieloletni, doświadczeni pracownicy. Obecnie nasza działalność oparta jest na 4 filarach: generalne wykonawstwo inwestycji budowlanych, precyzyjna obróbka metalu CNC, usługi rekreacyjne i wypoczynkowe w malowniczym Resorcie GRAND CHOTOWA na Podkarpaciu i sprzedaż paliw na Stacji Orlen w Bartkowej-Posadowej. W ubiegłym roku poza GVP wprowadziliśmy do oferty dwa  także niecki basenowe ze stali nierdzewnej dla obiektów rekreacyjnych oraz klientów indywidualnych,

Jakie innego rodzaju innowacyjne rozwiązania wprowadza firma Grand?
- Posiadamy własny dział badawczo-rozwojowy, który zajmuje się tworzeniem nowych produktów i doskonaleniem świadczonych usług. Bogato wyposażony park maszynowy, w tym także  urządzenia do inżynierii odwrotnej, pozwalają nam na produkcję precyzyjnych i powtarzalnych elementów dla przemysłu kolejowego, samochodowego i pożarnictwa, zarówno dla klientów krajowych jak i zagranicznych. Ostatnie nasze nowe, innowacyjne realizacje to urządzenia do automatycznego wydawania butli gazowych, tzw. butlomaty i produkty oparte na technologii fotowoltaicznej: autonomiczne wiaty przystankowe, carporty i elementy małej architektury miejskiej: ławeczki i stoliki ze stacjami ładowania USB. 

Jak przedstawiają się plany na przyszłość firmy Grand?
- Przyszłość firmy będzie nadal budowana na fundamencie doświadczenia i potencjału zdobywanego  przez wiele lat. Nadal będziemy wyznaczać ambitne cele i dążyć do ich osiągnięcia. Niewątpliwie, bardzo ważnym czynnikiem rozwoju firmy będzie wykorzystanie nowo wybudowanych hal produkcyjnych i zakupionych, nowoczesnych maszyn CNC, dla poszerzenia wachlarzu usług w zakresie precyzyjnej obróbki metalu. Nadal będziemy intensywnie rozszerzać naszą ofertę produkcyjną oraz usługową. Nadal też będziemy szukać nowych rynków oraz nowych klientów, stawiając na rozwój, jakość i doświadczenie. ([email protected]) Fot. firma Grand

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)