Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
22/05/2024 - 10:15

Nadleśnictwo Nawojowa zaprasza na rajd rowerowy

”Zachwyć się lasem i rezerwatem w jubileuszowym roku 100-letniej rocznicy ich powstania” - to tegoroczna nazwa Rajdu Rowerowego, organizowanego przez Nadleśnictwo Nawojowa i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Rajd Rowerowy w Nawojowej odbędzie się 15 czerwca 2024 roku (sobota). Trasa będzie prowadziła z dziedzińca Pałacu Stadnickich w Nawojowej do mety na polu biwakowym w Uhryniu. Uczestnicy mają do przejechania około 15 kilometrów. 

Zbiórka dla uczestników 15 czerwca o godzinie 10.00 pod Pałacem Stadnickich w Nawojowej. 

Cele rajdu to między innymi: 

  • Propagowanie walorów przyrodniczo-krajobrazowo-kulturowo-historycznych i turystycznych Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania do przyrody, otaczającego nas świata.
  • Promocja lasów, jako naturalnego, zdrowego i atrakcyjnego miejsca, służącego poprawie zdrowia i kondycji fizycznej.
  • Promocja aktywnego i zdrowego stylu życia oraz aktywnej turystyki rowerowej na terenach leśnych.
  • Promocja leśnictwa i zrównoważonej gospodarki leśnej, która gwarantuje trwałość i realizowanie wszystkich funkcji, jakie powinien pełnić las.
  • Uświadomienie potrzeby tworzenia form ochrony przyrody i ich istnienia, ze szczególnym wskazaniem na najstarsze polskie rezerwaty: „Barnowiec”, „Łabowiec”, ‘Uhryń” i „Baniska”, utworzone w 1924 r. przez leśnika Adama hrabiego Stadnickiego w dobrach nawojowskich i ryterskich jego rodziny. Wszystkie cztery rezerwaty znajdują się w granicach Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Sądeckiego” i na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego.
  • Poznanie ponadprzeciętnych walorów przyrodniczych, krajobrazowych, historycznych i turystycznych Beskidu Sądeckiego oraz historii powstania pierwszych rezerwatów przyrody utworzonych na tym terenie.
  • Uświadomienie uczestnikom rajdu niepodważalnego faktu, że lasów w Polsce przybywa, a gospodarka leśna prowadzona jest w sposób racjonalny i trwały.
  • Popularyzowanie wiedzy o wkładzie polskich leśników w ochronę przyrody.
  • Przedstawianie prawdziwego obrazu lasów i pracy leśników.
  • Integracja na łonie natury, w otoczeniu lasów.

Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz przesłania zgłoszenia na adres e-mail: [email protected]

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: https://zpkwm.pl/rajd-rowerowy-zachwyc-sie-lasem-i-rezerwatem/ Jeżeli od jazdy na rowerze wolisz bieganie, zapraszamy Cię do udziału w biegu Run 4 a Smile, który odbędzie się już 1 czerwca w Nowym Sączu. 

([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu