Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
07/03/2024 - 19:00

Łabowa: zalegają Wam graty? Sprawdźcie harmonogram zbiórki wielogabarytowej

Uwaga mieszkańcy gminy Łabowa. Jest już harmonogram najbliższej zbiórki wielogabarytowej z domowych gospodarstw z terenu łabowskiego samorządu. Jakich i kiedy będzie można się pozbyć gratów?

Tradycyjnie takie informacje zaczynamy od przypomnienia obowiązujących opłat śmieciowych. I tak w Łabowej nowe, wyższe stawki opłat za odbiór śmieci z terenu gminy Łabowa uchwalone zostały już na początku grudnia. I tak decyzją trzynastu radnych – Andrzej Słowiński był przeciw a Krzysztof Skraba nieobecny – stawka za odbiór śmieci segregowanych od osoby w skali miesiąca została podniesiona o 4 zł - z 26 na 30 zł. Ulga – liczona od osoby miesięcznie – za prowadzenie kompostownika wynosi dziś za to 5 zł zamiast 4 zł.

Z kolei stawka za brak segregacji zamiast 104 zł to aż 120 zł w skali miesiąca, czyli o 16 zł więcej. 

Łabowa: no i komu takie cacko postawią? Turyści będą mieli używanie [ZDJĘCIA]

Teraz harmonogram wiosennej wystawki:
- 3. kwietnia: Maciejowa, Składziste, Feleczyn, Barnowiec, Czaczów, Łabowiec, Uhryń
- 4. kwietnia: Kotów, Kamianna, Łabowa
- 5. kwietnia: Krzyżówka, Roztoka Wielka, Łosie, Nowa Wieś

Czego się będzie można wtedy pozbyć? Starych zlewozmywaków, wanien, umywalek czyli sanitariatów, mebli, rowerów, wózków dziecięcych, zabawek i opon samochodowych. Nie ma mowy o zdaniu gruzu, odpadów zmieszanych czy bio oraz tych, zawartością eternitu. Nie odebrane będą też odpady z działalności gospodarczej.

Odpady należy wystawić dzień wcześniej lub w dniu zbiórki do godziny 7. w takim miejscu, by umożliwiało to szybkie zebranie ale jednocześnie nie kolidowało z przejściem czy przejazdem.

Dodajmy też na zakończenie, że w ciągu całego roku odpady wielkogabarytowe można zdawać również w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy oczyszczalni ścieków w Maciejowej w każdą środę w godzinach od 11 do 17. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu