Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
27/05/2017 - 22:25

Urna otwarta, głosowanie zakończone. W niedzielę poznamy laureatów Plebiscytu SKT Sądeczanin

W obecności dwóch członków Komisji Plebiscytu o Nagrodę SKT Sądeczanin, otworzono dzisiaj (26 maja) o godz. 9. urnę z głosami. Ich ilość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Teraz trwa wielkie liczenie. Kto otrzyma nagrodę? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę – 28 maja, podczas Zjazdu Sądeczan w Starym Sączu.

Głosy dostarczane były do siedziby Fundacji Sądeckiej jeszcze na kilka minut przed zakończeniem głosowania. Dosłownie rzutem na taśmę wózek wypełniony kuponami przywieźli mali członkowie zespołu „Mała Helenka”, ale punktualnie o godz. 9. głosowanie zakończono, a  Anna Stępniak i Wincenty Tokarz otworzyli urnę.

Teraz trwa wielkie liczenie. Nasze wolontariuszki mają co robić, gdyż urna z głosami wypełniona była niemal po brzegi. O tym kto zwycięży w plebiscycie i otrzyma główną nagrodę – 5 tys. zł dla twórcy ludowego i 10 tys. złotych dla instytucji, przekonamy się w niedzielę - 28 maja podczas Zjazdu Sądeczan  na starosądeckich błoniach. Zaczyna o godz. 10. mszą świętą. Potem, na plenerowej scenie, zaprezentują się kandydaci do nagrody - zespoły regionalne, kapele i orkiestry dęte oraz osoby, które swoim dorobkiem twórczym i talentem artystycznym uczą szacunku do miejsca, w którym żyjemy, do tradycji i kultury naszego regionu, kultywują historię i tradycję naszej Małej Ojczyzny.

Zjazd Sądeczan to także radosny piknik z wieloma atrakcjami. Koneserzy mogą podziwiać dzieła twórców ludowych na największej w tym regionie wystawie. Będą także konkursy dla organizacji pozarządowych, między innymi  Kół Gospodyń Wiejskich oraz dla Ochotniczych Straży Pożarnych i innych służb mundurowych. Zjazdowi towarzyszy Turniej Gmin i Bieg Sądeczan oraz, już w przeddzień spotkania, Wieczorne Sądeczan Rozmowy.

***

Impreza odbywa się na gościnnym terenie Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu 

Bieg Sądeczan wspiera Kryniczanka 

W organizację Zjazdu Sądeczan angażują się także gminy: Stary Sącz, Łącko, Korzenna, Łososina i Nowy Sącz 

oraz firmy:
Wiśniowski 
Huzar 
SAS Kotły 
Furini / Ekopuf - dzieciaki w strefie dziecka będą miały do dyspozycji pufy od Ecopuf, dwie pufy będzie można wygrać również w loterii fantowej
Batim
Getin Bank Stary Sącz
Sądecki Bartnik
Mipol
Medikor - w karetce będzie możliwość skorzystania z pomiaru ciśnienia i poziomu cukru, będzie pokaz opieki nad noworodkiem oraz puszczenie baloników z helem
Alu Met
Jas-Pol
Cechini Muszyna 
Nova
Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej
Bogdański 
MultiPak

(KB)

Fot. KB

Otwarcie urny
Plebiscyt SKT Sądeczanin 2017 - głosowanie zakończone


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)