Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
06/04/2017 - 11:10

Po co strażakom na Zjeździe Sądeczan pachołki i manekiny?

Jeśli jest Zjazd Sądeczan, to wiadomo, że muszą być i zawody strażackie. To już tradycja, że podczas dorocznej imprezy na starosądeckich błoniach w budzącej wielkiej emocje rywalizacji zmierzą się druhowie z OSP.

Bieg z wężem do motopompy między tyczkami, przenoszenie manekina na noszach między pachołkami czy kierowania strumienia wody z węża na specjalne urządzenie ćwiczebne, to tylko niektóre konkurencje zawodów dla strażaków – ochotników, które zostaną rozegrane na starosądeckich błoniach przy Ołtarzu Papieskim. Impreza co roku towarzyszy Zjazdowi Sądeczan i zawsze budzi ogromne emocje.

Przeczytaj też Zbliża się Zjazd Sądeczan. Przyjadą z całego świata do Małej Ojczyzny

Konkurencje odbywają się na czas i są punktowane przez komisję sędziowską, która czuwa nad przebiegiem zawodów.

W ubiegłym roku wygrała drużyna męska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krużlowej Wyżnej z gminy Grybów. Była najlepsza  spośród jedenastu jednostek startujących w zawodach.

Przeczytaj też Przeciągną linę i rzucą ziemniakiem. Samorządowcy staną do rywalizacji w Turnieju Gmin

Kto stanie na podium tym razem? Pewne jest, że konkurencja będzie ostra, bo poziom pożarniczego turnieju jest z roku na rok coraz wyższy.

Zawody są formą strażackiej rekreacji jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Sądecczyzny. Konkursowy charakter zawodów sprzyja mobilizowaniu strażaków do stałego doskonalenia umiejętności niezbędnych w działaniach ratowniczych.

Przeczytaj też Co będzie kulinarnym hitem zjazdu sądeczan?

Drugim celem zawodów strażackich jest popularyzacja zagadnień ochrony przeciwpożarowej wśród lokalnego społeczeństwa - podkreślają organizatorzy.

W tym roku podobnie jak w ubiegłym nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez Starostę Nowosądeckiego i wynoszą:

- za I Miejsce: 2500 zł
- za II Miejsce: 1500 zł
- za III Miejsce: 1000 zł

Żeby wziąć udział w strażackich zawodach należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres korespondencyjny: Biuro SKT Sądeczanin- ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz. Można to zrobić także mailowo na adres: [email protected]

Poniżej do pobrania:

REGULAMIN Zawodów OSP

Regulamin konkurencji strażackich

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

(ami) fot. Archiwum Sądeczanina.Info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu