Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
26/10/2018 - 15:40

Podegrodzie. To nie konflikt, to patologia - nowy wójt twardo o ośrodku zdrowia

Stanisław Banach, po czteroletniej przerwie w pracy w samorządzie - wcześniej był radnym - pokonał w wyścigu o fotel wójta dotychczasową szefową samorządu Małgorzatę Gromalę. Jak nowy wójt chce rozwiązać kwestie funkcjonowania Ośrodka Zdrowia w Brzeznej? Jakie sprawy mieszkańców chce rozwiązać w pierwszej kolejności?

Małgorzata Gromala przyznaje, że zamieszanie związane z uruchomieniem Ośrodka Zdrowia w Brzeznej, o którym pisaliśmy w publikacjach 
Jak niedobra wójcina doktor Quinn skrzywdziła. Koniec Gromali w Podegrodziu
 Podegrodzie: Wójt wyrzuciła lekarzy czy lekarze chcieli zawłaszczyć ośrodek? 
Podegrodzie: niezdrowa atmosfera wokół Ośrodka Zdrowia w Brzeznej  mogło wyraźnie uszczuplić jej poparcie wśród mieszkańców gminy.

Jej następca Stanisław Banach bezpardonowo określa problem jako patologię. Dokumenty w sprawie przejęcia Ośrodka przez nową przychodnię jeszcze nie zostały podpisane dlatego Banach zaznacza, że pierwszą sprawą, którą zajmie się po zaprzysiężeniu będzie analiza wszystkich dokumentów w tej sprawie, ze szczególnym naciskiem na uzyskanie odpowiedzi, czy wynik przetargu  rzeczywiście przemawia na korzyść mieszkańców.

Na szczycie listy zadań, które Stanisław Banach chce zrealizować w pierwszej kolejności jest też rozbudowa gminnej infrastruktury drogowej ze szczególnym naciskiem na budowę chodników i oświetlenia. Chce też zmierzyć się z tematem gazyfikacji gminy i pogodzić interes spółki gazowniczej z potrzebami a przede wszystkim zasobnością portfeli mieszkańców całej gminy.

Stanisław Banach będzie również przekonywał radnych do wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu szkół - rezygnacji z posiłków dostarczanych przez zewnętrzne firmy cateringowe na rzecz odtworzenia kuchni i stołówek w szkołach.

Nowy wójt zapowiada też zmiany w  funkcjonowaniu Urzędu Gminy, tak by przynajmniej w jednym dniu był czynny do godziny 18. Tym samym był otwarty dla wszystkich petentów, którzy pracują poza gminą  i z powodów komunikacyjnych nie mają szans, by dotrzeć tu przed godzina 16.

Ale na tym nie koniec. Wójt zapowiada zainicjowanie współpracy z innymi samorządami w sprawie poprawienia, zwiększenia zasięgu sieci komórkowych w gminie Podegrodzie i okolicznych gminach.

Jak to będzie wyglądało w szczegółach? Zapraszamy do obejrzenia naszej rozmowy.

ES [email protected] Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)