Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
14/06/2018 - 19:10

Podegrodzie: Wójt wyrzuciła lekarzy czy lekarze chcieli zawłaszczyć ośrodek?

W ślad za naszą wczorajszą publikacją w sprawie budowy Ośrodka Zdrowia w Brzeznej w gminie Podegrodzie do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie lekarzy z przychodni NZOZ Praktyka Grupowa Lekarzy, której szefem jest doktor Bogusława Kozłowska. O co chodzi? O kulisy sporu miedzy gminą a przychodnią, która skutkowała tym, że gmina buduje nowy ośrodek z własnych środków.


Lekarze zarzucają władzom gminy, że te pozbawiły NZOZ możliwości pozyskania środków unijnych w wysokości ponad 3 mln 200 tysięcy złotych na budowę nowej siedziby a co w konsekwencji zmusiło gminę do sfinansowania inwestycji z własnych środków i z zaciągniętych kredytów.

Początek końca dialogu miedzy samorządem a przychodnią lekarze upatrują w decyzji o pozbawieniu NZOZ prawa do użytkowania nieruchomości w oparciu o umowę zawartą na czas nieokreślony. Umowa została przez samorząd rozwiązana z dniem 1 listopada 2017 roku. Nie mając praw do użytkowania nieruchomości NZOZ przestał spełniać wymogi formalne niezbędne do starania do pozyskania pieniądzy na przebudowę obiektu.

Zobacz też: Podegrodzie: Koniec z kolejkami do lekarzy i brakiem specjalistów?

- Zarząd NZOZ-u kategorycznie dementuje przekazywane informacje zarówno dotyczące zamiaru „zagarnięcia” czy „sprywatyzowania” działki przeznaczonej pod budowę ośrodka zdrowia – podkreślają kategorycznie autorzy oświadczenia.

- Lekarze wspólnie z personelem medycznym od 17 lat opiekują się pacjentami zapisanymi do naszej praktyki – i nigdy nie zdarzyło się, żeby zarząd występował do Rady Gminy czy wójta o sprzedaż tej nieruchomości. Wszyscy, którzy rozpowiadają te kłamstwa realizują z premedytacją niczym nieuprawnioną nagonkę na nasz zakład – podsumowują kontrowersje wokół spawy.

W oświadczeniu (Pobierz oświadczenie) autorzy przedstawiają całe kalendarium wydarzeń związanych z próbą porozumienia się z gminą. Pełną treść dokumentu przedstawiamy w załączeniu. 

ES [email protected] Fot.: UG w PodegrodziuDziękujemy za przesłanie błędu