Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
04/06/2022 - 14:40

Zmiana władzy na Gorzkowie. Pierwsze osiedle poznało nowego przewodniczącego

Osiedle Gorzków ma nowego przewodniczącego. Czwartkowe wybory przyciągnęły wielu mieszkańców. Ostatecznie, w głosowaniu zwyciężył Miłosz Drożdż, który pokonał radną Krystynę Witkowską. Cały zarząd składa się z pięciu osób.

Rozpoczął się maraton wyborczy na sądeckich osiedlach. Jako pierwsi swoich przedstawicieli do nowego zarządu wybrali mieszkańcy Gorzkowa. Głosowanie odbyło się w czwartek o godzinie 17 w siedzibie zarządu przy ul. Freislera.

Osobą wyznaczoną przez przewodniczącego Rady Miasta do jego poprowadzenia był wiceprzewodniczący Krzysztof Ziaja. Zapytaliśmy go jak przebiegały wybory.

- Przyszło wielu mieszkańców więc wybory rozpoczęły się z opóźnieniem. Sala, w której się odbywały mogła pomieścić maksymalnie 70-80 osób. Pozostałych trzeba było jakoś rozlokować. Stali zatem w sali bocznej i na klatce schodowej. Odpowiednio rozlokowane zostało nagłośnienie, tak żeby można było usłyszeć, co się aktualnie na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym dzieje – przekazuje Krzysztof Ziaja.

Padły trzy propozycje wielkości zarządu – 4,5 lub 6-osobowy. Ostatecznie, po głosowaniu wygrała opcja 5-osobowa. Wybrana została też komisja skrutacyjne zajmująca się liczeniem głosów. Dotychczasową przewodniczącą osiedla była radna Krystyna Witkowska, która postanowiła ponownie kandydować. Jej konkurentem był Miłosz Drożdż. Ostatecznie to właśnie on wygrał. Zagłosowało na niego ponad 80 osób.

- W głosowaniu na przewodniczącego zarządu było relatywnie dużo głosów nieważnych, bo np. nazwiska były źle napisane. Jednak te głosy, gdyby były ważne, to i tak nie zmieniłyby ostatecznego rozstrzygnięcia.  Prowadziłem zebranie w taki sposób i na tyle transparentnie, aby nie było żadnych wątpliwości. Na żadnym etapie zebrania nikt z kandydatów nie złożył jakichkolwiek uwag, co do sposobu jego prowadzenia – tłumaczy Krzysztof Ziaja.

Na zebraniu pojawił się również prezydent Ludomir Handzel, który pozytywnie ocenił dotychczasową współpracę z przewodniczącą Krystyną Witkowską. Oprócz Krzysztofa Ziaja obecni byli też radni Leszek Gieniec, Grzegorz Ledziński, Leszek Zegzda, Jakub Prokopowicz czy Maciej Prostko.

Nowy przewodniczący osiedla Gorzków - Miłosz Drożdż jest kierownikiem sądeckiego oddziału Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W ostatnich wyborach samorządowych startował z komitetu Krzysztofa Głuca jednak nie uzyskał mandatu radnego. ([email protected], fot.: JM/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu